EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Belgelendirme Hizmetleri

ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgelendirme Süreci Nasıldır?

ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi standardı, işletmelerin, çalışanların yaşamlarını kaybetmeleri, yaralanmaları veya hastalanmalarına karşı iş sağlığı ve güvenliği performansını proaktif olarak iyileştirmelerini sağlamaya çalışan bir standarttır. İşletmelere bu yönde rehberlik eden uluslararası bir standarttır.

ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgelendirme Süreci Nasıldır?

Günümüzde iş sağlığı ve güvenliği konusu, işletmelerin verimliliklerini artırmada çok önemli faktörlerden biridir. İşletmelerin karşı karşıya oldukları iş sağlığı ve güvenliği risklerinin önceden tespit edilmiş olması ve bunların ortadan kaldırılması ya da en azından etkilerinin en düşük seviyeye çekilmesi için gerekli önlemlerin alınmış olması gerekmektedir. Bu koşullar yürürlükte olan yasal düzenlemelere ve yayınlanan standartlara uyulmuş olmasını da gerektirmektedir.

İşletmeler bugün için OHSAS 18001 standardı gereklerini yerine getirmekte ve OHSAS 18001 belgesi alarak bu durumlarını üçüncü taraflara kanıtlamış olmaktadır. Yakın bir tarihte, Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO) tarafından ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi standardı yayınlanmış olacaktır. Bu standart yayınlandığı zaman belli bir geçiş dönemi sonrasında OHSAS 18001 standardı ve belgesi geçerliliğini kaybedecektir.

Her iki standardın özünde, işletme yönetiminin ve bütün çalışanların, iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilinçli olması yatmaktadır. Ayrıca ISO 45001 standardı, riskler konusunda daha hassatır. İşletmenin, faaliyetleri gereği karşılaşacağı risklerin tespit edilmesi ve gerekli önlemlerin alınmış olması çok önemlidir. Riskler önlenmediği takdirde iş kazaları ve meslek hastalıklarının önü alınamaz. Yaşanan ölümlerin, sakalanmaların ve yaralanmaların büyük bir kısmı, önlem alınmaması veya alınan önlemlere uyulmaması yüzündendir. Bu sistem tamamen risk analizlerine dayanmaktadır.

ISO 45001 standardı yürürlükte olan yasal düzenlemelere uymak bakımından da önemli bir araçtır. İşletmelerinde bu standardı kuran ve uygulayan firmalar, akredite bir belgelendirme kuruluşuna müracaat ederek kendilerine ISO 45001 belgesi verilmesini talep edebilirler. Bunun için yapılacak denetimlerden başarı ile geçmek gerekmektedir. İşletmeler ISO 45001 belgesine sahip olmakla, rekabet üstünlüğü ve itibar kazanmaktadır.

Kuruluşumuz, yayınlandığı andan itibaren ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi’ni kuran ve yöneten işletmelere deneyimli ve eğitimli bir çalışan kadrosu ile belgelendirme hizmetleri verecektir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.