EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Belgelendirme Hizmetleri

GMP Plus Belgelendirme Sistemi Belgelendirme Süreci Nasıldır?

Avrupa Birliği ülkelerinde gıda sektörü, gıda maddelerinin kalitesini ve güvenilirliğini garanti eden çeşitli hijyen standartları ile düzenlenmiştir. Bunlardan biri olan GMP Plus FSA standardı, daha sonra yem ve gıda zincirinin bir parçası haline gelen ürünler için hayvan yemlerinin güvenliğini sağlamaktadır. GMP Plus FSA, iyi üretim uygulamaları ve yem güvenliği güvencesi anlamına gelmektedir (Good Manufacturing Practices and Feed Safety Assurance).

GMP Plus Belgelendirme Sistemi Belgelendirme Süreci Nasıldır?

Esasen, GMP Plus Belgelendirme Sistemi, şu iki modülden oluşmaktadır:

  • GMP Plus FSA: Gıda Güvenliği
  • GMP Plus FRA: Gıda Sorumluluğu

GMP Plus FSA gıda güvenliği sistemi, birincil üretimden başlayarak, yemlerin ticaretine, depolanmasına, nakliyesine ve laboratuvar analizlerine kadar tüm besleme zinciri boyunca kullanılmaktadır. Bu standart HACCP, ISO 9001 ve ISO 22000 standartları gereksinimlerini kapsamaktadır.

GMP Plus FSA standardı, İyi Üretim Uygulamaları (GMP), İyi Hijyen Uygulamaları (GHP), Tehlike Analizi ve Kritik Kontrol Noktaları (HACCP) ve Avrupa Birliği ülkelerinde yayınlanan yasal düzenleme gereksinimlerine dayanmaktadır.

Bu standart, kaliteli ve güvenilir yem üretimi için tarımsal ürünlerin birincil üreticileri, yem karışımları ve katkı maddeleri, gıda ve tarımsal ürün nakliye şirketleri, evcil hayvan yemi üreticileri ve dağıtıcı firmaları ve depo işletmeleri için tasarlanmıştır.

Sistemin ana hedefleri, tüketici, hayvan ve çevre güvenliğini dikkate alarak yem üretmek ve piyasalara sunmak ve bu alanda şeffaflığı sağlamaktır.

GMP Plus FSA sistemi, basitleştirilmiş uluslararası ticaret imkanı sağlamakta, uluslararası anlaşmalara ve yasal düzenlemelere uymakta, tüm alıcılar için kalite ve sağlık güvenliğini kanıtlamakta, bağımsız ve tarafsız bir kuruluş tarafından güvenilir ürün güvenliği garantisi temin etmekte, işletmelerde süreç yönetimini verimli kılmakta ve karar vermede güçlü bir temel oluşturmaktadır.

GMP Plus belgelendirme sisteminin diğer modülü GMP Plus FRA modülüdür. GMP Plus FRA, iyi üretim uygulamaları ve yem sorumluluk güvencesi anlamına gelmektedir (Good Manufacturing Practices and Feed Responsibility Assurance). İşletmelerin sorumlu üretim ve ticaret sergiledikleri, GMP Plus Yem Sorumluluk Güvencesi belgesi ile kanıtlanmaktadır. Bu modülün temel amacı, yem üreten işletmelerin pazar gereksinimlerini karşılamalarını kolaylaştırmaktır.

Kuruluşumuz, eğitimli ve deneyimli bir çalışan kadrosu ile GMP Plus Belgelendirme Sistemi belgelendirme hizmetlerini vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.