EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Belgelendirme Hizmetleri

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi İşletmelere Ne Fayda Sağlar?

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, işletmelerin müşteri memnuniyetini arttırmaları konusunda bir kalite yönetim sistemi kurmaları ve geliştirmeleri için gerekli koşulları belirleyen uluslararası bir standarttır. ISO 9001 standardı sistemin kurulması sırasında atılması gereken adımları tanımlamakta ve işletmeyi belgelendirme denetimi için hazır hale getirmektedir.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi İşletmelere Ne Fayda Sağlar?

Genel bir yaklaşım olarak ISO 9001 standardı Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO) tarafından her beş yılda bir gözden geçirilmekte ve gelen görüşler ve ihtiyaçlar doğrultusunda güncellenmektedir. Bu doğrultuda 2015 yılında yapılan güncellemeler, standardın temel yapısını ve yaklaşımını önemli ölçüde değiştirmiştir. Bir kere ana yapısı 10 maddeye çıkarılarak diğer yönetim sistemleri ile aynı çerçeveye sokulmuştur. Ayrıca bu tarihe kadar genel olarak önleyici faaliyet anlayışı benimsenirken, artık işletmelere risk esaslı düşünme şekli getirilmiştir. Bu arada standart, sadece mal üretimi değil hizmet üretimini de kapsayacak şekilde düzenlenmiştir.

Artık işletmeler ISO 9001 standardını uyguluyorlarsa bir belgelendirme kuruluşuna başvurarak kendilerine ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi verilmesini talep edebilirler.

İşletmeler ISO 9001:2015 belgesine sahip oldukları takdirde bundan birçok açıdan yarar sağlamaktadır. Belgenin başlıca yararları şu şekilde sıralanabilir:

  • İşletmelerin rekabet gücü artmaktadır. Artık müşteriler de kalite konusunda daha bilinçlidir ve işletmenin üretim tarzı ve kaynakları konusunda daha hassastır.
  • İşletmeler sadece müşterileri nezdinde değil rakipleri karşısında da itibar kazanmış olmaktadır.
  • Müşteri tatmini artmakta ve müşteri sadakati sağlanmış olmaktadır.
  • Çalışanların kalite anlayışları gelişmekte ve bu durum işletmenin gelişmesine de katkı sağlamaktadır.
  • İşletmeler, ülke içinde veya yabancı ülkelerde resmi makamlar nezdinde ticari avantajlara sahip olmaktadır.
  • İşletmeler kurumsallaşma yolunda daha güvenli adımlar atabilmektedir.
  • Üretimde hata oranları, fireler, yeniden işleme maliyetleri ve fazla emek ve zaman maliyetleri düşürülmüş olmaktadır. Süreçlere dayalı üretim yapılması ara kontrollerin daha etkin yapılmasını sağlamaktadır.
  • Ürün iadeleri ve müşteri şikayetleri düşürülmüş olmaktadır.
  • Geçmişe dönük kayıtların düzenli olarak tutulmasını sağlayacak bir altyapı kurulmuş olmaktadır. Bu veriler ve istatistiksel ölçümler paralelinde çeşitli analizler yapılarak üst yönetimin doğru kararlar almasına destek olunmaktadır.

Kuruluşumuz, güçlü bir teknolojik altyapı ve çalışan kadrosu ile ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgelendirme hizmetlerini vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.