EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Belgelendirme Hizmetleri

GMP Plus Belgelendirme Sistemi Belgesi Nedir?

Bugün dünyada 80’den fazla ülkede 15 binden fazla işletme GMP Plus Belgelendirme Sistemi belgesine sahiptir. Bu belgeyi çok çeşitli işletmeler almaktadır. Bunlar arasında ürün yetiştiren, ticaretini yapan, nakliye işlerini yapan, yem maddeleri üreten, katkı maddeleri üreten, karma yem üreten ve bu alanda daha birçok faaliyet gösteren işletmeler bulunmaktadır. Ülkemizde de GMP Plus Belgelendirme Sistemi belgesine sahip olan 30 civarında işletme bulunmaktadır.

GMP Plus Belgelendirme Sistemi Belgesi Nedir?

GMP Plus belgesi olan işletmeler ağırlıklı olarak yem malzemeleri ve yem katkıları üreten ve bunların ticaretini yapan işletmelerdir.

GMP Plus standardını geliştiren GMP Plus International, bağımsız, tarafsız ve kar amacı olmayan bir kuruluştur. Merkezi Hollanda’dadır. GMP Plus belgelendirme programı önceleri ulusal bir program olarak başlamıştır. Ancak çeşitli uluslararası ilişkilerle kısa sürede GMP Plus International tarafından yönetilen uluslararası bir program haline gelmiştir. GMP Plus standardı ilk oluşturulduğu 1992 yılından bugüne gelişerek gelmiştir.

GMP Plus belgelendirme sistemi, planla, uygula, kontrol et ve önlem al olarak bilinen klasik kalite yönetimi ilkesini esas alan bir sistemdir. Yapılan bütün faaliyetlerin kayıt altına alınması gerekmektedir. GMP Plus belgelendirme sistemi, güvenilir yem üretimine, nakliyesine, depolanmasına ve üretim tesislerinin ve çalışanların koşullarına yönelik esasları yapsamaktadır.

Günümüzde GMP Plus belgelendirme sistemi, yem güvenliği konusunda en yaygın uygulanan bir belgelendirme türüdür. Sistem kapsamında yayınlanan başlıca GMP Plus belgelendirme standartları aşağıdadır:

  • GMP Plus B1 Üretim, ticaret ve hizmet standardı
  • GMP Plus B1.2 Üretim, ticaret ve hizmet standardı - ISO 22000 ve PAS222 standartları için ilave talepler
  • GMP Plus B2 Yem malzemelerinin üretimi standardı
  • GMP Plus B3 Ticaret, toplama, depolama ve taşımacılık standardı
  • GMP Plus B3.2 Ticaret hayvancılık çiftlikleri standardı
  • GMP Plus B4 Taşımacılık standardı
  • GMP Plus B4.3 Kısa mesafeli denizcilik ve iç su yolları taşımacılığı standardı
  • GMP Plus B6 Yem malzemeleri yetiştiriciliği standardı
  • GMP Plus B8 Pet gıdalarda üretim ve ticaret standardı
  • GMP Plus B10 Laboratuvar testleri standardı

Kuruluşumuz, eğitimli ve deneyimli bir çalışan kadrosu ile GMP Plus Belgelendirme Sistemi belgelendirme hizmetlerini vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.