EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Belgelendirme Hizmetleri

CE Belgesi Sistemi Belgelendirme Süreci Nasıldır?

CE işaretleme sisteminin temelinde ürünün hangi risk grubuna girdiğinin tespit edilmesi çok önemlidir. Risk grupları, belli bir sistematik içinde şu şeklide belirlenmiştir:

CE Belgesi Sistemi Belgelendirme Süreci Nasıldır?

  • Modül A - İç üretim kontrolü: Bu modülde, üretici firma bir onaylanmış kuruluşa gitmeden, kendi imkanları ile test ve kontrolleri yapar ve ürünün ilgili direktif esaslarına ve ilgili standartlara uygun olduğunu beyan eder.
  • Modül B - Tip incelemesi: Bu modül ürünlerin sadece tasarım süreçlerini kapsar. Bu tür ürünlere CE işareti koymak zorunlu değildir. Ürünler onaylanmış kuruluş tarafından test edilir ve doğrulanır.
  • Modül C - Tipe uygunluk beyanı: Bu modül ürünlerin üretim süreçlerine odaklanır ve tek başına yeterli değildir. Ürünler için üretici firma uygunluk beyanı yapar ve CE işaretini koyar.
  • Modül D - Üretim kalite güvencesi: Bu modül üretim süreçlerinde ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi’nin uygulanmasını arar. Üretici firma ürün test ve kontrollerini kendi bünyesinde yapar. Ancak ürüne CE işareti konulması için, ürünün onaylanmış kuruluş tarafından doğrulanması gerekir.
  • Modül E - Ürün kalite güvencesi: Bu modül Modül B’yi takip eder. Ürünün onaylanmış kuruluş tarafından doğrulanması gerekir. Bu modül üretim sürecine yönelik bir kalite güvence sistemi kurulmasını öngörür.
  • Modül F - Ürün doğrulaması: Bu modül Modül B ile birlikte kullanılır ve sadece üretim süreçlerine yöneliktir. Ürün üzerine CE işaretinin konulması için ürünün onaylanmış kuruluş tarafından test ve kontrol edilmesi gerekir.
  • Modül G - Birim doğrulaması: Bu modül ürünlerin hem tasarım hem de üretim süreçlerini kapsar. Ürünün onaylanmış kuruluş tarafından doğrulanması gerekir.
  • Modül H - Tam kalite güvencesi: Bu modül de ürünlerin hem tasarım hem de üretim süreçlerini kapsar ve bu süreçlerde ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi’nin uygulanmasını arar. Ayrıca ürünün onaylanmış kuruluş tarafından doğrulanması gerekir.

Sonuç olarak üretici firmalar ya kendi imkanları ile ürün test ve kontrollerini yaparlar ya da bu işlemleri bağımsız bir değerlendirme kurluşuma yaptırırlar ve alınan sonuçlara göre ürün üzerine CE işaretini koyarlar. Ya da ürünün risk grubuna bağlı olarak test ve kontrol işlemlerini bir onaylanmış kuruluştan talep edeler ve doğrulanmasını sağlarlar.

Kuruluşumuz, ürünlerinin üzerine CE işareti koyacak işletmelere deneyimli ve eğitimli bir çalışan kadrosu ile hizmet vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.