EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Survey Hizmetleri

Tekne ve Makina Sigorta Gemi Giriş Ekspertizi

Sigorta şirketleri, ticari amaçla yük taşımacılığı yapan kuru yük gemisi, dökme yük gemisi, tanker, deniz otobüsü, yüzer vinç, yüzer havuz, römorkör ve benzeri her türlü deniz aracına, limanlarda ve ya seferleri sırasında denizde olabilecek risklere karşı güvence sağlamak amacı ile tekne ve makina sigortası yapmaktadır.

Tekne ve Makina Sigorta Gemi Giriş Ekspertizi

Genel olarak bir tekne ve makina sigortası başlıca şu teminatları vermektedir:

  • Denizlerde, ırmaklarda, göllerde ya da sefer yapılabilen her türlü sularda batma, karaya oturma veya çatışma gibi ortaya çıkacak tehlikeler
  • Yangın veya patlama durumları
  • Yüklerin denize atılması
  • Liman ve rıhtımlarda bulunan tesislere ve kara taşıtlarına çarpma
  • Yüklerin veya yakıtın yüklenmesi, yer değiştirilmesi ve boşaltılması sırasında meydana gelen kazalar
  • Kaptanın, gemi çalışanlarının veya kılavuzların ihmali ile ortaya çıkan tehlikeler
  • Kaptanın veya gemi çalışanlarının barataryası (yani bilerek verdikleri zararlar)
  • Çeşitli hava araçları veya bunlardan düşen nesnelerin neden olduğu hasarlar
  • Makinaların kırılması, kazanların patlaması veya gizli kusur sonucu geminin zarar görmesi

Sigorta şirketlerinin verdikleri tam ziya teminatı, geminin tamamen zarar görmesi ve bütün değerini kaybetmesi durumudur.

Sigorta şirketleri bir gemiyi çeşitli risklere karşı güvence altına alırken doğal olarak geminin değerini bilmek zorundadırlar. Genelde kendi eksperleri veya anlaşmalı oldukları eksperler ile bir geminin değeri belirlenmektedir. Ancak tekne ve makina sigorta gemi giriş ekspertizi çalışması gözetim ve survey kuruluşlarından da talep edilebilir. Bu kuruluşlar tarafsız ve bağımsız şekilde hizmet vermektedir ve düzenledikleri raporlar bütün yabancı ülkeler tarafından kabul görmektedir.

Bu hizmet sadece sigorta değerinin belirlenmesi açısından değil aynı zamanda geminin kiraya verilemsi sırasında gemi sahibi ve gemiyi kiralayan tarafından da talep edilebilir.

Tekne ve makina ekspertiz çalışmaları aynı zamanda şu hizmetleri de kapsamaktadır: tekne ve makina yapısı, seyir cihazlarının yeterliliği, haberleşme cihazlarının yeterliliği, güvenlik yeterliliği, gemi sertifikalarının incelenmesi ve geminin ticari ve teknik durumunun ve değerinin tespit edilmesi.

Kuruluşumuz tarafından P&I / H&M surveyleri kapsamında, talep eden müşterilere tekne ve makina sigorta gemi giriş ekspertizi hizmetleri verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.