EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Survey Hizmetleri

Ambar / Tank Temizlik Kontrolleri

Denizcilik sektöründe esas olarak taşıma amacı ile kullanılan gemiler üç çeşittir: dökme yük gemileri, kuru yük gemileri ve yolcu gemileri. Burada bizi ilgilendiren gemi çeşitleri dökme yük gemileri ve kuru yük gemileridir.

Ambar / Tank Temizlik Kontrolleri

Dökme yük gemileri, kuru dökme yük veya sıvı dökme yük taşımada kullanılırlar. Kuru dökme yük gemileri genel kargo yüklerini ve konteynerleri taşırlar. Bu yükler ambarlara veya güverteye yerleştirilmektedir. Sıvı yük gemileri ise ham petrol, likit gaz (LNG ve LPG) ve sıvı kimyasal yükler taşırlar ve bu gemilerde sıvı yükün konulacağı tanklar bulunmaktadır.

Genel yük gemilerinde, ambalajlı, katı dökme ve paletli yükler gibi çeşitli yükler taşınabilir. Dökmeci gemilerde katı akıcı yükler taşınmaktadır (örneğin maden cevheri, kömür, çimento, çeşitli madenler ve tahıllar gibi). Bu gemilerin ambarları bu yükler için tasarlanmıştır. Konteyner gemileri, uluslararası standartlara uygun oalrak imal edilmiş olan konteynerleri taşıyan gemilerdir. Konteynerler standart ölçülerde ve özelliklerde imal edilmektedir. Tanker gemiler, yine uluslararası standartlara göre hampetrol, petrol ürünleri, benzin, dizel yakıt, fuel oil, su veya sıvı kimyasal yükler taşımak için üretilen gemilerdir.

Bütün bu gemiler, taşıyacakların yükü türüne bağlı olarak farklı tonajlarda ve özelliklerde imal edilmektedir. Ancak hangi boyutta ve özellikte olurlarsa olsunlar, denizyolu ile taşımacılıkta temel faktör, gemilerin ambar veya tanklarının temiz tutulmasıdır. Gemi yeni yükler almadan önce ambar ve tankların temizlemesi ve bir önce taşınan yükten hiçbir kalıntının ve bulaşığın kalmaması gerekmektedir. Aksi halde önceki yüklerin kalıntıları ve bulaşıkları üzerine konulacak yeni yükler, bundan zarar görebilir ve ortaya çıkan hasar, taraflar arasında ciddi bir anlaşmazlık konusu olabilir.

Ambar ve tankların temizliği, gemi işletenlerinin temel sorumluluğu olmasına rağmen, dış ticarette alıcı veya satıcı firmalar yüklerin güvenli taşındığından emin olmak için gözetim ve survey kuruluşlarından bu yönde bir hizmet talep edebilirler.

Eğitimli ve deneyimli, uzman bir kadro ve güçlü bir teknik altyapıya sahip olan kuruluşumuz, deniz survey hizmetleri kapsamında, müşterilerine gemi ambar ve tanklarının temizlik kontrol hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.