EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Survey Hizmetleri

Yükleme / Tahliye Nezaret Surveyleri

Dış ticaret işlemlerinde, alıcı ve satıcı firmalar arasında yapılan satış sözleşmesine rağmen, uygulamada ne yazık ki bazen sözleşmedeki koşullara uygun yükleme yapılacağının bir garantisi yoktur. Bu nedenle gönderilecek malların kalite, miktar ve nakliye işlemlerinin denetimini güvenli bir şekilde gerçekleştirmek için seçilecek en garantili yol, bağımsız ve tarafsız bir uluslararası gözetim kuruluşuna müracaat etmektir.

Yükleme / Tahliye Nezaret Surveyleri

Gözetim ve survey kuruluşları, deneyimli ve eğitimli denetçileri aracılığı ile, malların miktar, kalite ve durumları açısından ve kullanılacak nakliye araçlarının temizlik ve yüke uygunluk durumu açısından, taraflar arasında yapılan sözleşme koşullarına uygunluğunu, güvenilir üçüncü bir göz olarak kontrol etmektedir.

Uluslararası gözetim ve survey kuruluşları, bugün ticaretin yapıldığı her noktada deneyimli bir kadro ve güçlü bir altyapı ile hizmet vermektedir.

Özellikle alıcı ve satıcı firmların birbirlerinde çok uzakta olduğu uluslararası ticarette en büyük risklerden biri malların teslim süresinin uzunluğu olmaktadır. Bu konu dikkate alınacak olursa, taraflar açısından belli başlı riskler şunlar olmaktadır:

  • Alıcı firmada, üretim aşamalarını teknik açıdan denetleyecek seviyede yeterli bilgi ve deneyimin olmaması veya yeterli sayıda eleman olmaması
  • Beklenenin aksine daha düşük kalitede ve miktarda malların gönderilecek olması ve bu durumun yaratacağı maliyetler (örneğin malların geri gönderilecek olması, yasal yollara başvurulacak olması, zaman kaybedilmesi, müşterilere verilen sözlerin yerine getirilmeyecek olması gibi)
  • Alım veya satım yapılan bölgeye özgü özelliklerin yeterince tanınmaması
  • Malların sevkiyat sırasında bozulabilecek olması

Kısaca uluslararası ticarette en büyük risk, malların sözleşme koşullarına uygun olmaması durumudur. Satıcı firmadan uzakta olan ve mallarını teslim anında kontrol edemeyen alıcı firmalar için, söz konusu malların daha uzun süre nakliye aracında kaldığı da düşünülecek olursa, ortaya çıkacak zararlar oldukça fazla olacaktır.

İşte bütün bu nedenlerle malların yükleme ve boşaltma işlemlerine nezaret edilmesi çok önemli olmaktadır. Malların beklenen özelliklerde çıkmaması durumunda zararın, malların nakliye şirketine teslim sırasında veya sevkiyat sırasında ya da malların boşaltılması sırasında meydana geldiğinin tespit edilmesi önemli bir noktadır.

Eğitimli ve deneyimli, uzman bir kadro ve güçlü bir teknik altyapıya sahip olan kuruluşumuz, deniz survey hizmetleri kapsamında, müşterilerine yükleme ve tahliye işlemlerine nezaret survey hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.