EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Survey Hizmetleri

Pre-Loading Surveyleri

Uluslararası gözetim ve denetim kuruluşları bünyesinde görev yapan denetçiler, talep edilmesi durumunda, bir geminin yükleme öncesinde, geminin boş ambarlarını ya da tanklarını kontrol eder ve ambar veya tankların yüke uygun olup olmadığını tespit eder. Söz konusu denetçiler Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yayınlanan yasal düzenlemeler çerçevesinde kendilerine belge verilen kişilerdir.

Pre-Loading Surveyleri

Yükleme öncesi denetimler aslında iki yönlü yapılan çalışmalardır. Bu çalışmaların bir yönü, yukarıda açıklandığı gibi geminin ambar ve tanklarının temizlik ve yüke uygunluk gibi fiizksel durumunu belirlemek için yapılır. Ama gözetim ve denetim kuruluşundan, doğrudan yüklenecek malların yükleme öncesindeki durumunu tespit etmek için de böyle bir çalışma talep edilebilir. Yükleme öncesinde, malların kalitesinden ve niteliklerinden emin olmak isteyen alıcı firma, böyle bir gözetim hizmeti talep edebilir. Mallar sevkedildikten ve gemiden boşaltıldıktan sonra herhangi bir olumsuz durum ile karşılaşmamak için, bu tür hizmetler yaygın olarak talep görmektedir.

Denetçilerin düzenleyecekleri raporlar tarafsız ve bağımsız bir görüşü ifade etmekte ve dünyanın her yerinde kabul görmektedir. Bu yüzden alıcı firma, gönderilecek malların durumundan ve kalitesinden, bu raporlara dayanarak emin olmaktadır. Yükün kalitesinde ve durumunda uygun olmayan bir durum, önceden bilinirse, gerekli önlemler de zamanında alınabilir. Bugünün rekabet koşullarında tarafların emek, zaman ve para kaybetmeye tahammülü yoktur.

Kısaca pre-loading (yükleme öncesi) survey çalışmaları, gönderilecek malların müşteri taleplerine, ilgili standartlara ve yasal düzenleme esaslarına uygun olup olmadığının tespit edilmesi amacı ile yapılmaktadır. Bu şekilde alıcı firma, taleplerine uymayan mallarla karşılaşma, kalitesiz veya sahte ürünlerle karşılaşma veya daha önce belirlenen kalite ve güvenlik koşullarına uyulmama gibi risklere karşı güvence sağlamış olmaktadır.

Pre-loading survey çalışmaları, paketleme ve ambalaj kontrollerini, malzeme kontrollerini, fonksiyonel kontroller ve performans testlerini, projeye uygunluk kontrollerini, ürün kontrollerini, belge kontrollerini, güvenlik kontrollerini, yasal düzenlemelere uygunluk kontrollerini ve standartlara uygunluk kontrollerini kapsamaktadır.

Eğitimli ve deneyimli, uzman bir kadro ve güçlü bir teknik altyapıya sahip olan kuruluşumuz, deniz survey hizmetleri kapsamında, müşterilerine pre-loading survey hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.