EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Survey Hizmetleri

Deniz, Kara, Demiryolu Nakil Araçları ve Bu Araçların Nakil İstasyonları / Stok Sahaları Gözetimi

Gözetim ve survey kuruluşları, esas olarak uluslararası anlaşmaların ve yasal düzenlemelerin yükümlülüklerini yerine getirmektedir. Bu nedenle de düzenlenen raporlar, bu kuruluşların hizmetlerinden yararlanan taraflar için sağlam bir kanıt niteliğinde olmaktadır. Bayrak devletleri, kendi bayraklarını taşıyan bütün deniz araçlarında, uluslararası anlaşmalar gereğince bir takım yasal ve zorunlu denetimleri gerçekleştirmek zorundadır. Bu denetimlerin önemli bir kısmı gözetim ve survey kuruluşları tarafından tarafsız ve bağımsız bir üçüncü göz ile gerçekleştirilmektedir. Çünkü bu çalışmaları sırasında sörveyörler, çeşitli kurallar, sözleşmeler, standartlar ve survey kuruluşları için belirlenmiş uluslararası yasal düzenlemeler çerçevesinde hareket etmektedir. Söz konusu yasal düzenlemeler esas itibariyle Birleşmiş Milletler’e bağlı Uluslararası Denizcilik Örgütü ve Avrupa Birliği tarafından oluşturulmuştur. Ülkemizde de bu düzenlemeler Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından kendi iç hukukumuz ile uyumlu hale getirilmiştir.

Deniz, Kara, Demiryolu Nakil Araçları ve Bu Araçların Nakil İstasyonları / Stok Sahaları Gözetimi

Gözetim ve survey kuruluşlarının verdikleri hizmetler arasında deniz, kara ve demiryolu nakil araçlarının ve bu araçlar ile ilgili nakil istasyonları ve stok alanlarının gözetimi hizmetleri de bulunmaktadır. Uluslararası ticarette bugünün koşullarında çok uzak ülkelerle bile mal alışverişi yapılmaktadır. Haberleşme ve finans işlemleri bugünün teknolojik işlemleri ile saniyeler içinde yapılsa bile neticede bu yüklerin taşınması zaman almaktadır. Taşımacılıkta en önemli kural ise taşınan yüklerin zamanında yüklenmesi, doğru yöntemlerle yüklenmesi, sevkiyat sırasında bulundukları ortamdan ve hava koşullarından zarar görmemesi ve zamanında yerine ulaştırılmasıdır.

Bunun sağlanması ise yükleme, sevkiyat ve tahliye süreçlerinin adım adım gözlenmesi ile olmaktadır. Gözetim ve survey kuruluşları denetçileri, sadece denizyolu, karayolu veya demiryolu nakil araçlarını yüke uygun olması ve yükün hasar görmeden taşınmasının mümkün olup olmaması açısından denetlememekte, aynı zamanda bu araçlara yüklerin yüklendiği ve boşaltıldığı yer istasyonlarının da düzenli, hızlı, kaliteli ve güvenilir hizmet verecek durumda olup olmadıklarını da denetlemektedirler.

Tarafsız ve bağımsız bir hizmet veren kuruluşumuz, gemi sörveyi hizmetleri kapsamında, talep eden müşterilerine deniz, kara, demiryolu nakil araçları ve bu araçların nakil istasyonları ve stok sahaları gözetimi hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.