EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Survey Hizmetleri

Konteyner SOC / CSC ve Genel Durum Kontrolleri

SOC kısaltması yükleyiciye ait konteyner anlamına gelen İngilizce Shipper Owned Containers ifadesinin baş harflerinden oluşmaktadır. Dış ticarete konu olan malların gönderiminde, alıcı firmanın ve satıcı firmanın birbirlerinden uzak olması durumunda genel olarak SOC yükleme organizasyonu daha fazla tercih edilmektedir. Genelde de inşaat şirketleri tarafından, bu yöntem çok kullanılmaktadır. Çünkü bu konteynerler, varış noktasında aynı zamanda depolama ve barınma gibi ihtiyaçlar için de süre kısıtlaması olmadan kullanılmaktadır.

Konteyner SOC / CSC ve Genel Durum Kontrolleri

Gözetim kuruluşları konteyner genel durum kontrol hizmetlerini, denizcilik işletmeleri, konteyner tedarikçileri ve dış ticaretin tarafları ile işbirliği içinde vermektedir. Denizyolu ve kombine SOC konteyner taşımacılığı, şu avantajları ile tercih edilmektedir:

  • Bazı güzergahlarda navlun maliyetleri, taşıyıcı firmanın konteynerlerine göre (COC, Carrier Own Container) daha düşüktür.
  • Müşteriler demuraj (gecikme bedeli), konteyner bekleme ücreti ve konteynerlerin göreceğ hasarlardan muaf tutulur.
  • Konteynerin varış noktasında geri verilmesi söz konusu değildir.
  • Müşteri daha sonra başka gereksinimleri için de bu konteyneri kullanabilir.
  • Konteynerin mülkiyeti müşteri üzerindedir, isterse satabilir veya ofis ve depo gibi gereksinimleri için kullanabilir.

CSC belgelendirme, konteyner güvenlik sözleşmesi (Convention for Safe Containers) kapsamında yapılmaktadır ve konteynerlerin güvenli olduğunu kanıtlar. Söz konusu sözleşmenin esasları Uluslararası Denizcilik Örgütü tarafından belirlenmiştir. Temelinde bir fabrikanın konteyner üretebilmesine ve bu konteynerlerin taşımacılık işinde kullanılabilmesine yönelik esasları düzenlemektedir.

Uluslararası gözetim ve survey kuruluşları yükleyiciye ait konteynerlerin (SOC konteyner), taşıyıcı firmaya ait konteynerlerin (COC konteyner) genel durumlarını ve konteyner güvenlik sözleşmesine (CSC) uygunluk durumlarını denetleme hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalar ile alıcı ve satıcı firmalar mallarının daha güvenli taşındığından emin olmaktadır.

Uluslararası alanda ticaret yapan firmaların tamamı, büyüklükleri ve ticaret konusu malın cinsi ne olursa olsun, bir şekilde gözetim kuruluşları hizmetlerinden yararlanmaktadır. Dış ticaretin birçok noktasında uluslararası gözetim hizmetlerine gerek bulunmaktadır.

Eğitimli ve deneyimli, uzman bir kadro ve güçlü bir teknik altyapıya sahip olan kuruluşumuz, deniz survey hizmetleri kapsamında, müşterilerine konteyner SOC ve CSC ve genel durum kontrol hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.