EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Survey Hizmetleri

Ambar Temizlik Kontrolleri

Gemi survey hizmetleri dendiği zaman akla önce geminin sefere uygunluk açısından uygun durumda olup olmadığı yönünde yapılan çalışmalar gelir. Gerçekten yüklerin taşınmasında bir problem yaşanmaması açısından herşeyden önce geminin sorun yaşamadan, güvenle seferini tamamlayacak yapıda olması önemlidir. Ancak gemiler neticede yük taşımaktadır ve her ne kadar gemi, seferini sorunsuz tamamlasa da yükle ilgili önlemlerin de alınmış olması ve geminin yükü taşımaya uygun durumda olması gerekmektedir. Aksi halde yüklerin göreceği zararlar, bu yükün sahibi alıcı ve satıcı firmalar kadar taşıma şirketini de mağdur edecektir. Hatta sigorta şirketleri ve P&I kulüpleri açısından da böyle olması istenmeyen bir durumdur.

Ambar Temizlik Kontrolleri

Yüklerin zarar görmesinde ambarların fiziksel durumu en önemli noktadır. Bu noktada ambarların sağlamlığı ve ambar kapaklarının sızdırmaz durumda olması yanı sıra temiz olması da çok önemlidir. Arka arkaya çeşitli yükler taşıyan gemilerin ambarları her defasında temizlenmeli ve bir sonra alacağı yükün bu yüzden zarar görmesi önlenmelidir.

Ambarlarda önceki yüklerden kalan kalıntılar temizlenmemişse, ambar tabanında ve duvarlarında çeşitli bulaşıklar kalmışsa, bunlarla etkileşime giren yeni yüklerde çeşitli hasarlar meydana gelebilir. Bu durum sigorta şirketlerinden talep edilecek tazminat taleplerinin karşılanmasında ciddi sıkıntılara neden olmaktadır.

Gözetim ve survey kuruluşlarında çalışan sörveyörler, eğitimli ve deneyimli kişilerdir. Bağlı oldukları survey kuruluşlarının bağımsız ve tarafsız hizmet anlayışına sahip olan sörveyörler, hiçbir çıkar gütmeden ve sorumluluk duygusu ile çalışırlar. Kamuda çalışan sörveyörler de aynı anlayışla hizmet vermektedir. Bilindiği gibi 2015 yılında çıkarılan yasa ile daha önce gemi sörvey uzmanı olarak tanınan bu kişilere denizcilik sörvey mühendisi denmiştir. Kısaca sörveyörler, mühendislik bilgisi gerektiren bir işte çalışmaktadır.

Gemi ambarlarının temizliği de sadece ambarların süpürülmesi ve su ile yıkanması kadar basite alınacak bir iş değildir. Özellikle bir önce taşınan yükten kalacak kimyasal veya biyolojik kalıntıların analiz edilmesi ve ambarların tamamen bunlardan arındırılması gerekir.

Tarafsız ve bağımsız bir hizmet veren kuruluşumuz, gemi sörveyi hizmetleri kapsamında, talep eden müşterilerine ambar temizlik kontrolleri hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.