Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Survey Hizmetleri

Ambar Mühür Açma, Mühürleme Surveyleri (Sealing, Unsealing)

Dış ticarette alıcı ve satıcı firmalar arasında güven birinci koşuldur. Ancak ticaretin olduğu her noktada bir güvensizliğin olması da kaçınılmazdır. Bu nedenle gemi ile sevkiyat yapılıyorsa, hem alıcı firma hem de satıcı firma, yüklerin gemi ambarlarına eksiksiz ve tam olarak yüklendiğinden emin olmak isteyeceklerdir. Üstelik yüklerin gemi ambarlarına yüklenmesi dışında seyir sırasında da herhangi bir eksilme, aktarma veya başka bir şüpheli durum ile karşılaşmak istenmeyen bir durumdur. Bu nedenle yükler ambarlara yüklendikten sonra güvence altına alınması için gemi ambar kapaklarının mühürlenmesi istenebilir. Bu güvence sadece alıcı ve satıcı firmalar tarafından değil sigorta şirketleri ve P&I kulüpleri tarafından, hatta taşıma şirketi tarafından da talep edilebilir.

Ambar Mühür Açma, Mühürleme Surveyleri (Sealing, Unsealing)

Dış ticaret işlemlerinde yaşanan birçok problemde gemi ambarlarının mühürlenmesi işlemlerinde bile kötü niyetli davranışlar ile karşılaşıldığı için, bir de bu işlemlerin gözetim ve survey kuruluşları gözetiminde yapılması talep edilmektedir. Sörveyörler gözetiminde gerçekleştirilen ambar mühürleme ve mühür açma (sealing, unsealing) hizmetleri, taraflara tam bir güvence vermiş olmaktadır.

Bu hizmetler kapsamında ambar kapaklarının ve manhole kapaklarının mühürleme işleri yükleme tamamlandıktan sörveyörlerin denetiminde yapılmakta, aynı şekilde varış limanında tahliye işlemlerine başlamadan önce yine sörveyörlerin denetiminde mühürler açılmaktadır. Bu şekilde yüklenen mallarda yüklendikten sonra ve taşıma sırasında herhangi bir eksilme veya aktarma olmadığı garantisi sağlanmış olmaktadır.

Gözetim ve survey şirketlerinin, alıcı ve satıcı firmalar yanı sıra taşıma şirketlerine verdikleri bu tür hizmetler sayesinde, dış ticaret işlemlerinin kusursuz ve güvenilir bir şekilde yapılmasında önemli katkılara sahiptir. Bugün ticaretin küresel boyutta olduğu düşünülürse, dünyanın en uzak yerleri ile alışveriş yapılmaktadır. Alıcı ve satıcı firmaların birbirlerinde bu kadar uzak olmaları, elbette yaşanacak anlaşmazlıkların ve gecikmelerin boyutlarını da büyütmektedir. Bu bakımdan gözetim ve survey şirketlerine büyük sorumluluklar düşmektedir ve alanlarında en iyileri arasında olmak zorundadırlar.

Tarafsız ve bağımsız bir hizmet veren kuruluşumuz, gemi sörveyi hizmetleri kapsamında, talep eden müşterilerine ambar mühürleme ve mühür açma surveyleri (sealing, unsealing) hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.