EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Survey Hizmetleri

Gemi Ambar Temizlik Kontrolleri Gözetimi

Gözetim ve survey kuruluşları, denizcilik sektörünün gereksinimlerini karşılamak üzere doğmuştur ama zaman içinde faaliyetleri bu alanın dışına taşmıştır. Günümüzde bu kuruluşlar çeşitli sektörlerde, malzeme ve ürün belgelendirme hizmetleri yanı sıra kalite, iş sağlığı ve güvenliği, doğal çevrenin korunması, gıda güvenliği ve başka alanlarda, sistem belgelendirme ve Avrupa Birliği direktifleri çerçevesinde uygunluk değerlendirme hizmetlerini de vermektedir.

Gemi Ambar Temizlik Kontrolleri Gözetimi

Bu nedenle survey kuruluşları bugün belgelendirme kuruluşu, uygunluk değerlendirme kuruluşu, test ve muayene kuruluşu olarak tanımlanan ve esas olarak tarafsız ve bağımsız denetim ve survey hizmetleri veren kuruluşlar olmuştur.

Klas kuruluşlarını da içine alan bu tür gözetim ve suvey kuruluşları, uluslararası alanda, özelliklerine, türlerine ve faaliyet alanlarına bağlı olarak çeşitli uluslararası sözleşmeler, yerli ve yabancı yasal düzenlemeler, standartlar, direktifler ve normlar dahilinde çalışmaktadır.

Denizyolu nakliyatta kullanılan gemiler, yüksek maliyetli ve uzun ömürlü, ama güvenli olmaları yüzünden taşımacılıkta tercih edilmektedir. Taşıdıkları yüklerin değeri, kendi maliyetlerinin çok üzerindedir. Bu nedenle gemilerin güvenli bir kondisyonda olması, geminin sahibi, taşınan yüklerin sahibi ve bayrağını taşıdığı ülke açısından çok önemlidir. Bu gemiler sefer yaptıkları denizlere ve çalışma koşullarına bağlı olarak, yapıları, donanımları ve güvenilirliği ölçüsünde sigorta edilmektedir. Klas kuruluşlarının ortaya çıkmasında sigortacıların bu ihtiyaçları etkili olmuştur.

Denizyolu ile taşımacılıkta elbette sadece geminin güvenilir ve iyi durumda olması yeterli olmamaktadır. Taşınan yükün güvenle ve hasar görmeden taşınması için geminin ve ambarlarının temizliği de son derece önemli olmaktadır. Bu bakımdan gözetim ve survey kuruluşları tarafından verilen gemi ve ambar temizlik kontrolleri önemli olmaktadır.

Bir önce taşınan yükten ambarlarda kalan kalıntılar veya ambarların tabanında ve duvarlarında kalan bulaşıklar, yüklenecek yüke zarar verebilir. Satıcı ve alıcı firmalar kadar sigorta şirketleri ve P&I kulüpleri de yükün zarar görmesini istemezler. Taraflar arasında sonradan anlaşmazlık çıkmaması için yükleme öncesi gemi ve ambarların temizliğinin kontrol edilmesi ve bu durumu belgeleyen raporlar düzenlenmesi, önemli bir kanıt niteliğindedir.

Tarafsız ve bağımsız bir hizmet veren kuruluşumuz, gemi sörveyi hizmetleri kapsamında, talep eden müşterilerine gemi ambar temizlik kontrolleri gözetimi hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.