EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Survey Hizmetleri

Konteyner Gözetimi (Konteyner Durum Kontrolleri, Konteyner Temizliği ve Tahliye ve Dolumu)

Taşımacılık sektöründe çoklu taşıma olarak nitelendirilen kombine taşımacılık, fiziki bir düzen ve uğraş gerektiren bir iştir. Kombine taşımacılıkta denizyolu taşımacılığı önemli bir faktördür. Denizyolu taşımacılığı, yüklerinin standart bir kap olan konteynerler içinde toplanması ve taşınması ile daha fazla büyümüştür. Bu şekilde bir konteyner, açılmadan ve içindekiler kontrol edilmeden farklı taşıma araçları (denizyolu, karayolu, demiryolu veya havayolu) taşınması mümkün olmuştur. Elbette kombine taşımanın olabilmesi için, transit geçilen ülkelerin izni gereklidir.

Konteyner Gözetimi (Konteyner Durum Kontrolleri, Konteyner Temizliği ve Tahliye ve Dolumu)

Bir takım problemlerine rağmen, hem konteyner taşıyan gemilerin inşasında, hem de bu gemilere hizmet verecek liman tesislerinim gelişmesinde dünyada büyük bir faaliyet bulunmaktadır. 1970’li yıllarda dünyada toplam konteyner parkı 300 bin adet iken, bugün bu sayı 1 milyonun üzerine çıkmıştır. Bu arada gemilerin konteyner taşıma kapasiteleri de büyümektedir. Bugün 3 bin konteyner taşıyan gemiler bulunmaktadır.

Konteyner taşımacılığı bu kadar önemli olurken asıl önemli olan bir başka konu daha var. Konteyner taşımacılığının kaliteli, güvenli ve hızlı olabilmesi için konteynerlerin durumları önemli bir faktördür. Bir önce taşınan yük ile ilgili konteynerde kalıntıların ve bulaşmaların olması ve bunların temizlenmemiş olması, daha sonra yüklenecek yükün güvenle taşınmasında önemli bir engeldir.

Her ne kadar alıcı ve satıcı firmalar bu konuda taşıma firmasında güven duysalar da konteynerin kondisyonu, temizliği ve sağlamlığı açısından, kısaca taşınacak yüke elverişli durumda olup olmaması bakımından emin olmak istemektedir. Bu noktada gözetim ve survey kuruluşlarına büyük iş düşmektedir. Sörveyörlerin yapacakları gözetim ve denetim çalışmaları sonrasında düzenleyecekleri raporlar, konteynerin durumu, temizliği ve güvenilirliği açısından sağlam bir kanıt teşkil etmektedir.

Bu sayede konteyner taşımacılığı, güvenlik, sürat, kolaylık ve ucuzluk bakımından geleneksel taşıma sistemlerinden üstün hale gelmiştir ve uluslararası kombine taşımacılıkta yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak ülkemizde konteyner taşımacılığı konusunda atılması gereken çok adım bulunmaktadır.

Tarafsız ve bağımsız bir hizmet veren kuruluşumuz, gemi sörveyi hizmetleri kapsamında, talep eden müşterilerine konteyner gözetimi (konteyner durum kontrolleri, konteyner temizliği ve tahliye ve dolumu) hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.