EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Survey Hizmetleri

Vinç Performans Surveyleri

Özellikle limanlarda yüklerin verimli ve güvenli bir şekilde taşınması, istiflenmesi, gemilere yüklenmesi ve tahliyesi işlemlerinde çeşitli güç ve kapasitede ve farklı özelliklerde vinçler kullanılmaktadır. Bu vinçlerin verimli, hızlı ve güvenilir olmaları en temel özelliklerdir.

Vinç Performans Surveyleri

Genel kullanım alanlarına bağlı olarak vinçleri şu şekilde sınıflandırmak mümkündür:

  • Konteyner vinçleri: bunlar kendi içinde gemiden karaya portal vinçler, gezici liman vinçleri, lastik tekerlekli gezici vinçler, raylı vinçler veya liman istif taşıyıcıları gibi çeşitlere ayrılmaktadır.
  • Toplu yük taşıma vinçleri: bunlar da kendi içinde gemi yük boşaltıcı vinçler, kepçeli yük boşaltıcı vinçler, döner liman kepçeleri ve yüzer vinçler gibi çeşitlere ayrılmaktadır.
  • Tersane vinçleri: bunların da kendi içinde tek kollu vinçler, çift kollu vinçler ve köprülü vinçler gibi türleri bulunmaktadır.

Hangi çeşit vinç kullanılırsa kullanılsın vinçlerin başlıca yararı, yükleme, boşaltma ve depolama işlerini çok hızlı yapmaları ve bu şekilde sevkiyat çalışmalarını hızlandırmalarıdır. Vinçler güvenilir ve modern modüler sürücü sistemlerine sahip oldukları için, liman tesislerinin çalışma sürelerini kısaltmakta ve verimliliği arttırmaktadır. Bugünün gelişen teknolojileri vinçler için de akıllı ve güvenli otomasyon çözümleri getirmekte ve bu konuda vinç operatörlerinin işini kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda özel vinç yönetim sistemleri, çeşitli problemlerin çözümünde mühendislere büyük ölçüde destek olmaktadır.

Modern teknoloji donanımı ile ve yüksek mühendislik çalışmaları ile imal edilen liman ve tersane vinçleri, işletmelerin işlerini büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır, ancak çok ağır yükler altında çalıştıkları için aynı oranda çalışanların can güvenliği ve firmaların mal güvenliği açısından büyük risk yaratmaktadır.

Bu bakımdan gözetim ve survey kuruluşları tarafından verilen vinç performans özellikleri gözetim hizmetleri önemli olmaktadır.

Denizcilik sektöründe hem tersanelerde inşa, bakım ve onarım çalışmalarında, hem de limanlarda yükleme ve tahliye işlemlerinde, hızlı ve zamanında teslimat, kaliteli hizmet ve güvenlik gittikçe daha önemli bir hal almıştır. Bu paralelde bu sektörün ağır makinaları olan vinçlerden beklentiler de hergün artmaktadır.

Tarafsız ve bağımsız bir hizmet veren kuruluşumuz, gemi sörveyi hizmetleri kapsamında, talep eden müşterilerine vinç performans survey hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.