EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Survey Hizmetleri

Gemi Satış Öncesi Ekspertiz ve Kıymet Takdiri

Gemiler de el değiştirir. Tersanede sıfırdan bir gemi inşa ettirmenin maliyeti hem çok yüksek olduğu için hem de inşası uzun zaman gerektirdiği için, denizyolu ile taşıma yapan şirketler, ihtiyaç durulmlarına göre ikinci el gemi almayı tercih etmektedir. Ancak bu şekilde el değiştirecek gemilerin satın alınmadan önce mutlaka teknik bir inceleme ve survey çalışmasına tabi tutulması gerekmektedir. Bu inceleme çalışması sonrasında düzenlenecek raporlar, onarım veya bakım yapacak tersane yönetimi ile gemiyi satın alacak nakliye şirketi arasında karşılıklı olarak hak ve çıkarları koruyacak bir zemin oluşturmaktadır.

Gemi Satış Öncesi Ekspertiz ve Kıymet Takdiri

Gözetim ve survey kuruluşları tarafından verlen, gemi satış öncesi ekspertiz ve kıymet takdiri hizmetleri bu nedenle önemli olmaktadır. Gözetim kuruluşları bu konuda ayrıca şu hizmetleri de vermektedir:

  • Hurda olarak satılacak gemilerin, gemi söküm işletmelerine satılması sırasında en uygun fiyat tekliflerinin alınması
  • Denizcilik sektörüne yatırım yapmak isteyen işletmelere uygun gemi seçimi konusunda danışmanlık hizmetleri verilmesi
  • Bu kapsamda, seçilen geminin sıfırdan inşa koşullarının belirlenmesi veya ikinci elden alımı için kıymet takdir çalışmaları yapılması
  • Satın alınacak gemi için, alım öncesi teknik ve kondüsyon incelemelerinin yapılması

Gözetim ve survey kuruluşları, işletilen, yapımı devam eden, onarım gören veya kullanılmayan her türlü deniz araçlarının, uluslararası denizcilik kuralları, bağlı oldukları bayrak devleti ve sınıf özellikleri dikkate alınarak kıymet takdiri çalışmalarını yapmaktadır. Bu çalışmalarda sayılan özelliklerde deniz araçlarının kullanım amaçları, yaşları, ana ölçüleri, fiziki performansları ve belgeleri de mutlaka dikkate alınmaktadır.

Gemi satış öncesi ekspertiz ve kıymet takdiri hizmetleri, tankerlerden kuru yük gemilerine kadar, ro-ro gemilerinden balıkçı teknelerine kadar, konteyner gemilerinden ham petrol gemileri ve lng-lpg gemilerine kadar geniş bir yelpazade verilmektedir. Gözetim kuruluşları kadrosunda bu hizmetler için, uzun yol kaptanlığı yapmış ve sorveyör deneyimi olan kaptanlar ve ehliyetli makine mühendisleri bulunmaktadır.

Eğitimli ve deneyimli, uzman bir kadro ve güçlü bir teknik altyapıya sahip olan kuruluşumuz, deniz survey hizmetleri kapsamında, müşterilerine gemi satış öncesi ekspertiz ve kıymet takdiri hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.