EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Survey Hizmetleri

Gemi ve Konteyner Yüklemeye Uygunluk Kontrolleri

Binlerce yıldır yapılan denizyolu taşımacılığı, yeni kazanımları ve çağdaş değerleri ile yük taşımacılığında önemli ve öncelikli bir yer tutmaktadır. Bugün de en ekonomik yük taşımacılığı denizyolu ile olmaktadır. Ayrıca denizyolu taşımacılığı, uluslararası ticaretin temelini oluşturmaktadır. Geçmişte de dünya ticaretinin gelişimininde deniz taşımacılığı önemli bir yer tutmuştur.

Gemi ve Konteyner Yüklemeye Uygunluk Kontrolleri

Denizyolu taşımacılığının bu denli gelişmesi, beraberinde lojistik sektörünün de gelişmesine katkı sağlamıştır. Kombine taşımacılık ile yan hizmetler de gelişmesini sürdürmüştür. Ancak ülkemizin üç bir yanı denizlerle çevrili olmasına rağmen, denizcilik ve denizyolu taşımacılığında büyük bir gelişme gösterdiği söylenemez. Bu yüzden de dünya denizciliğinde, ticari filo hacmi oldukça düşüktür. Sektörün beklentisi, yakın zamanda başlayan başarılı çalışmaların geçmişten gelen açığı kapatması ve ülkemiz denizciliğinin gelişmiş ülkeler seviyesine çıkmasıdır.

Denizyolu taşımacılığında lojistik zincirin ilk halkası liman işletmeleridir. Bu işletmelerin süre, hız ve servis kalitesini yükseltmeleri çok önemlidir. Limana gelen gemilere verilecek yükleme ve boşaltma hizmetlerinin hızı ve kalitesi önemli olmaktadır. Burada yaşanacak aksaklıklar dış ticarette alıcı ve satıcı firmalar yanında sigorta şirketleri ve P&I klüpleri nezdinde istenmeyen tartışmalara neden olabilir.

Bunun yanı sıra yükleme işlemlerinin temel noktası, yüklenecek yüklerin, geminin büyüklüğüne ve özelliklerine uygun olup olmamasıdır. Ya da konteynerlerin yük için elverişli olup olmamasıdır. Aksi halde bu da beklenmeyen hasarların ortaya çıkmasına ve büyük zararlara neden olabilir. Bu bakımdan denizyolu ile taşımacılıkta dikkat edilmesi gereken birinci faktör, gemi ve konteynerlerin yüklemeye uygunluk kontrolleridir.

Gözetim ve survey kuruluşları, bu konuda gözetim hizmetleri vermekte ve yüklerin emniyetli bir şekilde taşınacağı konusundan taraflara güvence vermektedir.

Konteyner yüklemeye uygunluk konrolleri, aynı zamanda malların sipariş edilen ürün miktarına uygun olması, kalitenin sözleşme koşullarına veya onaylı numuneye uygun olması, paketleme işlerinin doğru malzemeler, etiket ve barkodlarla yapılması gibi denetimleri de kapsamaktadır.

Eğitimli ve deneyimli, uzman bir kadro ve güçlü bir teknik altyapıya sahip olan kuruluşumuz, deniz survey hizmetleri kapsamında, müşterilerine gemi ve konteyner yüklemeye uygunluk kontrol hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.