EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Kimyasal Maddeler Ölçüm, Test ve Analizleri

Tüketici Kimyasalları - Kozmetik ve Kişisel Bakım Ürünleri - Challenge Testleri

Kozmetoloji çalışmaları esas olarak, kozmetiklerin insan görünüşünü iyileştirmek ve güzelleştirmek için yapılan sistematik incelemelerdir. Bugünün modern kozmetik üretim teknikleri, kozmetoloji farması, farmasötik teknoloji, biyoloji, mikrobiyoloji, kimya, endokrinoloji, histoloji, psikoloji ve dermatoloji gibi çeşitli bilimsel çalışmalara dayanmaktadır. Bu çalışmalar, preparatların araştırılması, formüle edilmesi, hazırlanması ve kontrol edilmesinde etkili olmaktadır. Preparatların bir kısmı hem kozmetik hem de ilaç olarak çift yönlüdür. Çünkü kozmetoloji bilimi, uzun yıllardır tıp, özellikle de dermatoloji yanında yer almıştır.

Tüketici Kimyasalları - Kozmetik ve Kişisel Bakım Ürünleri - Challenge Testleri

Kozmetik ürünlerin kimyasal bileşimleri bakımından gerekli koşulları sağlaması ve insan sağlığı üzerinde yaptığı etkilerin denetlenmesi amacı ile yasal düzenlemeler çıkarılmakta ve yerli yabancı kuruluşlar tarafından kriterler ve standartlar belirlenmektedir. Kozmetik ürünler tasarlanırken ve üretilirken, belli kurallara ve ölçütlere uyulması zorunludur.

Gelişmiş laboratuvarlarda bu güvenliği sağlamak için bir dizi testler yapılmaktadır. Bu testlerden biri Challenge testidir. Bu testler, kozmetik ürünlerin içeriğinde kullanılan koruyucu maddelerin antimikrobiyal etkinliğini tespit etmek için yapılmaktadır. Kozmetik ürünlerin kullanım süresince ve raf ömrü süresince mikrobiyal kontaminasyon içermemesi gerekmektedir. Kozmetik ürünlerin formüllerine bulunan bileşenler, koruyucu maddenin etkisini olumlu veya olumsuz şekilde etkileyebilir.

Challenge teste, koruyucu etkinlik testi de denmektedir. Test sırasında, üretimi tamamlanan kozmetik ürünler, yapay kontaminasyona maruz bırakılmakta ve mikrobiyal kontaminasyon riski belirlenmektedir. Testlerde Avrupa Birliği tarafından belirlenmiş suşlar kullanılmaktadır. Bu testlerde ürünü kontemine etme kapasitesi olan mikroorganizmalar kullanılmaktadır. Ayrıca yaygın olarak rastlanan bakteri ve mantarlar da bu testlerde kullanılmaktadır.

Kuruluşumuz tüketici kimyasalları kapsamında kozmetik ve kişisel bakım hizmetleri arasında, Challenge testleri hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve genel kabul gören test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Kozmetik ve kişisel bakım hizmetleri arasında verilen Challenge testleri yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.