EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Kimyasal Maddeler Ölçüm, Test ve Analizleri

Endüstriyel Kimyasallar - Saf Kimyasallar - Metering Hizmetleri

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 2013 yılında, Kimyasal Maddelerle Çalışmalarda Sağlık ve Güvenlik Önlemleri Hakkında Yönetmelik yayınlanmıştır. Bu yönetmelik hazırlanırken, çalışma ortamlarında bulunan, kullanılan ya da herhangi bir şekilde işlem gören kimyasal maddeler yüzünden kaynaklanan veya ortaya çıkma ihtimali bulunan tehlikelerden, çalışanların sağlıklarını korumak ve güvenli bir çalışma ortamı yaratmak hedef alınmıştır.

Endüstriyel Kimyasallar - Saf Kimyasallar - Metering Hizmetleri

Söz konusu yasal düzenleme hazırlanırken Avrupa Birliği ülkelerinde yayınlanmış olan şu direktifler esas alınmıştır:

  • 1998/24/EC sayılı işyerinde kimyasal maddeler ile ilgili riskler
  • 1991/322/EEC sayılı gösterge limit değerleri
  • 2000/39/EC sayılı endikatif mesleki maruz kalma limit değerleri
  • 2006/15/EC sayılı endikatif mesleki maruz kalma limit değerleri
  • 2009/161/EU sayılı endikatif mesleki maruz kalma limit değerleri

Kimyasal maddeler ile çalışmalar yapan işletmeler, çalışanların bu maddelere maruziyetini önlemek, bu mümkün olamıyorsa etkilerini en aza indirmek ve çalışanların çeşitli tehlikelerden korunması için gerekli önlemleri almak zorundadır. İşletme yönetimi, çalışma ortamında tehlikeli kimyasal madde olup olmadığını tespit etmek ve tehlikeli kimyasal madde kullanılıyorsa, çalışanların sağlık ve güvenliği yönünden olumsuz etkilerini tespit etmek üzere ilgili yasal düzenlemeler çerçevesinde bir risk değerlendirme çalışması yapmak zorundadır.

Bu tür çalışmalardan beklenen yararın elde edilmesi için de gelişmiş laboratuvarlar tarafından yapılan ölçüm, test, analiz ve değerlendirme çalışmalarına gerek bulunmaktadır. Yapılacak risk değerlendirme çalışmaları bu verilere oturmak zorundadır.

Kuruluşumuz endüstriyel kimyasallar kapsamında, saf kimyasalların testleri arasında metering hizmetleri de vermektedir. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve genel kabul gören test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Endüstriyel kimyasallar kapsamında verilen saf kimyasallar metering hizmetleri yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.