EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Kimyasal Maddeler Ölçüm, Test ve Analizleri

Tüketici Kimyasalları - Vitaminler ve Sağlık Takviyeleri - Gıdalarda Kirletici Testleri

Tıbbi bitkiler en fazla uzakdoğu ülkelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak son yıllarda batı ülkelerinde de bitkiler çok sık kullanılmaktadır ve bu durum giderek artmaktadır. Batı ülkelerinde bu uygulamalar genelde tamamlayıcı tıp veya alternatif tıp olarak adlandırılmaktadır.

Tüketici Kimyasalları - Vitaminler ve Sağlık Takviyeleri - Gıdalarda Kirletici Testleri

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2013 yılında yayınlanan Türk Gıda Kodeksi Takviye Edici Gıdalar Tebliği’nde takviye edici gıda tanımı şu şekilde yapılmıştır:

  • Normal beslenmeyi desteklemek için, vitamin, mineral, protein, karbonhidrat, lif, yağ asidi ve amino asit gibi besin ögeleri
  • Bu sayılanların dışında besleyici veya fizyolojik etkileri olan bitki, bitkisel ve hayvansal kaynaklı maddeler, biyoaktif maddeler ve benzeri maddelerin konsantre veya ekstraktlarının tek başına veya karışımlarından sıvı veya toz formlarda elde edilen ve günlük alım dozu belirlenen ürünler

Dünyada da gıda takviyeleri, beslenmeyi desteklemek amaçlı kullanılan ve bir veya daha fazla besin ögesini içeren (yani içeriğinde mineraller, vitaminler, amino asitler ve bitkisel droglar bulunan) ürünler olarak tanımlanmaktadır. Bütün dünyada gıda takviyeleri, ilaçtan ziyade gıda olarak kategorize edilmektedir. Çünkü gıda takviyeleri genel olarak, performans artırma, bağışıklık sistemini kuvvetlendirme, dengeli beslenme ve bazı hastalıkları tedavi etme gibi amaçlarla kullanılmaktadır.

Ancak her ne şekilde kullanılacak olursa olsun esas olan, vitaminler ve sağlık takviyelerinin hiçbir şekilde kirletici içermemesidir. Gelişmiş laboratuvarlarda bu amaçla gıdalarda kirletici testleri yapmaktadır.

Kuruluşumuz tüketici kimyasalları kapsamında vitaminler ve sağlık takviyeleri test hizmetleri arasında, gıdalarda kirletici testi hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve genel kabul gören test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Vitaminler ve sağlık takviyeleri test hizmetleri arasında verilen gıdalarda kirletici testi hizmetleri yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.