EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Kimyasal Maddeler Ölçüm, Test ve Analizleri

Plastik ve Sentetik Elyaflar - REACH Yüksek Risk Taşıyan Maddeler Yönetimi

Avrupa Birliği ülkelerinde yürütülen REACH uygulaması ile, belirlenmiş kimyasal maddeler için bilgi paylaşımı ve evrak hazırlama yükümlülükleri getirilmiştir. Bu sayede insan sağlığı ve çevre güvenliği sağlanmaya çalışılmıştır. REACH, kimyasalların kayıtlandırılması, değerlendirmesi, ruhsatlandırılması ve kısıtlanması uygulaması ülkemizde de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanan Kimyasalların Kaydı, Değerlendirilmesi, İzni ve Kısıtlanması Hakkında Yönetmelik ile başlatılmıştır.

Plastik ve Sentetik Elyaflar - REACH Yüksek Risk Taşıyan Maddeler Yönetimi

Bu Yönetmelik hazırlanırken şu amaçlar güdülmüştür:

  • İnsan sağlığının korunması ve çevre güvenliğinin sağlanması
  • Kimyasal maddelerin zararlarının değerlendirilmesi konusunda alternatif yöntemlerin özendirilmesi
  • İşletmelerde rekabetin ve yenilikçiliğin arttırılması

REACH uygulaması kapsamında geliştirilen yüksek risk taşıyan maddeler listesi, Avrupa Birliği ülkeleri içinde üretici ve ithalatçı firmalara bir takım yükümlülükler getirmektedir. Bu konuda firmalar ECHA (Avrupa Kimyasallar Kuruluşu) tarafından uyarılmaktadır. Firmalar, faaliyetleri sırasında kullandıkları kimyasal maddelerden biri eğer aday listede yer alıyorsa, listenin yayınlanmasından itibaren yasal yükümlülük altına girmiş olmaktadır.

Kısaca SVHC listesi (substances of very high concern, yüksek önem taşıyan maddeler listesi) olarak bilinen bu listede yer alan kimyasal maddeleri Avrupa Birliği ülkelerine ihraç edecek firmalar, 2008 yılından itibaren, güvenlik bilgi formlarını sağlamak zorundadır. Listede yer alan bir kimyasal madde, ürün içeriğinde tek başına bulunabilir veya bir preparat içinde bulunabilir ya da bir ürün üzerinde yer alabilir. Her durumda firma için yükümlülük doğmaktadır.

Kuruluşumuz plastik ve sentetik elyaflar kapsamında REACH yüksek risk taşıyan maddeler yönetimi hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve genel kabul gören test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Plastik ve sentetik elyaflar kapsamında verilen REACH yüksek risk taşıyan maddeler yönetimi hizmetleri yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.