EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Kimyasal Maddeler Ölçüm, Test ve Analizleri

Tüketici Kimyasalları - Parfüm ve Aromalar - Yüksek Risk Taşıyan Maddeler Testi

Parfüm ve aromaların üretiminde üç yüzden fazla doğal hammadde kullanılmaktadır. Bugün kozmetik ve gıda sektöründe çok büyük gelişmeler yaşanmaktadır ve kullanılan hammaddelerin büyük miktarlarda yetiştirilmesi gerekmektedir. Bu yüzden bazı ülkeler özel olarak lavanta veya nane ekimi yapmaktadır. Yabani otlar, baharatlar ve çeşitli bitkilerin uçucu yağları, gıda sektöründe lezzet verme özelliklerinden dolayı kullanılmaktadırlar.

Tüketici Kimyasalları - Parfüm ve Aromalar - Yüksek Risk Taşıyan Maddeler Testi

Uçucu yağlar, bitkilerde oluşan su buharıyla uçabilen, ekstraksiyon veya destilasyon yöntemleri ile elde edilen, oda sıcaklığında genelde sıvı durumda bulunan, bulunduğu bitkiye özgü kuvvetli kokusu olan, çok sayıda bileşenden oluşan doğal ürünlerdir. Bunlar hem gıda ürünlerine lezzet katmak için hem de parfüm yapımında kullanılmaktadır.

Günümüzde doğal ile eşdeğer sentetik katkı maddeleri ve parfümler yapılmaktadır. Doğal ile eşdeğer sentetik maddeler, doğal aromatik hammaddeden kimyasal işlemlerle izole edilen veya sentezlenen maddelerdir. Bunlar insanların tüketimi için uygun olan ve doğal ürünlerde bulunan maddelere eşdeğer kimyasal yapıya sahip maddeleridir.

Bunun yanında kimyasal olarak laboratuarda sentezlenen ancak doğal ürünlerden izole edilmeyen ve doğal maddelere kimyasal yapı olarak benzemeyen maddeler de üretilmektedir. Bunlara yapay lezzet maddeleri denir. Ancak unutmamak gerekir ki bunlar birer kimyasal bileşiktir ve kimyasal maddelerin önemli bir kısmı insan sağlığı ve çevre için yüksek risk taşıyan maddelerdir.

Kuruluşumuz tüketici kimyasalları kapsamında parfüm ve aromalar test hizmetleri arasında, yüksek risk taşıyan maddeler testi hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve genel kabul gören test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Parfüm ve aromalar test hizmetleri arasında verilen yüksek risk taşıyan maddeler testi hizmetleri yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.