Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Kimyasal Maddeler

Farmasötikler - Aktif Farmasötik Bileşenler - Farmasötik Sanayiine Yönelik İyi Dağıtım Uygulamaları (GDP)

Aktif farmasötik bileşen (API, active pharmaceutical ingredient) tıpta çokça kullanılan doğal ürünleri ifade etmektedir. Bunlar, ilacın asıl etkisini gösteren bir parçasıdır. Bazı ilaçlar, farklı semptomları tedavi etmek veya farklı şekillerde etki göstermek için çoklu aktif bileşenlere sahiptir. İlaç firmaları tarafından aktif farmasötik bileşenler genel olarak kendi ülkelerinde hazırlansa da son yıllarda maliyetleri düşürmek adına bu bileşenler yabancı ülkelerde hazırlanmaktadır. Bu durum ilaçların nasıl düzenlendiğine yönelik önemli farklılıklar yaratmış ve daha katı kurallar ve denetimler uygulanmasına neden olmuştur.

Farmasötikler - Aktif Farmasötik Bileşenler - Farmasötik Sanayiine Yönelik İyi Dağıtım Uygulamaları (GDP)

Genel olarak aktif farmasötik bileşenler ABD’de ve İngiltere’de üretilmektedir. Ancak bu firmaların büyük çoğunluğu denizaşırıdır. En büyük firmalar, özellikle Hindistan ve Çin’de bulunmaktadır. Gelişmiş ülkelerdeki ilaç firmaları maliyetleri düşürmek için aktif bileşenlerin üretiminde dış kaynak kullanmaktadır.

Ancak üretilen aktif farmasötik bileşenlerin ilaç firmalarına doğru yöntemlerle ve kaliteli olarak iletilmesi önemli bir noktadadır. Bu konuda güvenlik ve kalite sağlanması için İyi Dağıtım Uygulamaları (GDP, Good Distribution Practice) sistemi tasarlanmıştır. Sadece aktif farmasötik bileşenlerin değil, kullanılan yardımcı maddelerin ve üretimi tamamlanmış ilaçların etkinliğini, kalitesini ve güvenilirliğini sağlamak amacı ile bu kalite sistemi hazırlanmıştır. Sistemin ana amacı, bu ürünlerin kabul gören standartlarda tüketicilere ulaşmasını sağlamak ve bu ürünlerin dağıtım ve depolama süreçlerini kontrol altına almaktır.

Kuruluşumuz farmasötikler kapsamında, aktif farmasötik bileşen testleri arasında farmasötik sanayiine yönelik İyi Dağıtım Uygulamaları (GDP) hizmetleri de vermektedir. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve genel kabul gören test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Aktif farmasötik bileşen testleri arasında verilen farmasötik sanayiine yönelik İyi Dağıtım Uygulamaları (GDP) hizmetleri yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.