EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Kimyasal Maddeler Ölçüm, Test ve Analizleri

Monomerler - Numune Alımı, Yönetimi ve Dağıtımı

En çok üretilen ve kullanım alanı bulan polimerler plastiklerdir. Plastikler sınıfına giren malzemelerin bir kısmı doğal durumdadır, bir kısmı ise sentetik olarak elde edilmektedir. Metallerin kullanılmasından çok önce kullanılmaya başlanan yün, deri, ahşap ve benzeri lifler, aslında birer doğal polimerdir. Günümüzde sanayide kulanılan plastiklerin önemli bir kısmı sentetik polimerlerdir.

Monomerler - Numune Alımı, Yönetimi ve Dağıtımı

Plastikler genel olarak doğa koşullarına ve asitlere karşı güçlüdür ve sudan etkilenmezler. Yüksek ateşe dayanıklı olmasa da yavaş yanarlar ve alev almadan kendiliğinden sönerler. İçeriğinde klor bulunan plastikler yanma sırasında çevreye zehirli gaz yayar. Plastikler genelde 80 derece üzerinde yumuşarlar. Bu sıcaklığın üzerinde kullanılmaya uygun değildir. Sanayide plastikler iki ana gruba ayrılır: termoplastikler (lineer polimerler) ve termoset plastikler (uzayağı polimerleri).

Polimerlerin moleküler yapıları, polimerizasyon derecesine, çapraz bağ oluşumuna ve üretim koşullarına bağlı olarak oldukça farklıdır. Bu yünden fiziksel ve kimyasal özellikleri de oldukça fazladır. Bu nedenle gelişmiş laboratuvarlarda yapılan ölçüm, test ve analiz çalışmaları büyük önem taşımaktadır. Laboratuvarlar, numune, saklama ve taşıma koşulları ve test ve analizleri konusunda en son yöntemleri ve teknolojik cihazları kullanmaktadır.

Gelişmiş laboratuvarlar tarafından yapılan kimyasal hammaddeler ölçüm, test ve analiz çalışmaları, bir yandan işletmelerde bu maddeler ile çalışan elemanların, bir yandan da bu maddeleri kullanan insanların sağlıklarını ve doğal çevreyi korumak açısından son derece önemlidir.

Kuruluşumuz bu kapsamda olmak üzere monomerler için numune alımı, yönetimi ve dağıtımı hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve genel kabul gören test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Monomerler için verilen numune alımı, yönetimi ve dağıtımı hizmetleri yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.