Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Kimyasal Maddeler

Kimyasal Üretim ve Lojistik Hizmetler - Numune Alımı, Yönetimi ve Dağıtımı

Yürürlükte olan yasal düzenlemelere göre işletmeler, çalışma ortamlarında iş sağlığı ve güvenliğine yönelik bütün önlemleri almak, çalışanların bu önlemlere uyup uymadıklarını denetlemek ve çalışanları, karşı karşıya oldukları mesleki riskler konusunda bilgilendirmek zorundadır. Meslek hastalıkları, iş kazalarından ayrı bir konudur. Tamamen belli bir mesleği yapmanın sonucu olarak ortaya çıkan ruhsal veya bedensel rahatsızlıklardır. Bu kapsamda olmak üzere faaliyetler sırasında işletmede kullanılan kimyasal maddeler de meslek hastalıklarının başlıca nedenidir.

Kimyasal Üretim ve Lojistik Hizmetler - Numune Alımı, Yönetimi ve Dağıtımı

Kimyasal maddeler ile insan yaşamının her anında mutlaka karşlaşılmaktadır. Dünyada her yıl üretilen kimyasal madde miktarı en az 400 milyon ton civarındadır ve hemen her sektörde kullanılmaktadır. Bu nedenle de neredeyse bütün çalışanlar kimyasal risklere bir şekilde maruz kalmaktadır.

Kimyasal maddelerin zararlarını belirleyen başlıca faktörler bu maddelerin fiziksel ve kimyasal özellikleri, maruz kalma şekli ve süresi, maruz kalan kişinin fizyolojik özellikleri ve çevresel özellikler yani fiziksel ortamdır. Bu kimyasal maddelerin sağlık açısından verdikleri zararlar ise şu başlıklar altında toplanmaktadır: toksik etkiler, tahriş edici etkiler ve kanser yapıcı etkiler.

Kimyasal maddelerin özelliklerini ve maruziyet seviyelerini belirlemek için önemli olan, bu maddelerin ölçüm, test ve analizlerinin doğru ve güvenilir bir şekilde yapılmasıdır. Bu noktada numune alım şekilleri, yöntemleri ve saklama ve taşıma çalışmaları önemli olmaktadır.

Kuruluşumuz bu kapsamda olmak üzere kimyasal üretim ve lojistik hizmetler arasında numune alımı, yönetimi ve dağıtımı hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve genel kabul gören test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Kimyasal üretim ve lojistik hizmetler arasında verilen numune alımı, yönetimi ve dağıtımı hizmetleri yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.