EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Kimyasal Maddeler Ölçüm, Test ve Analizleri

Zirai Kimyasallar - Tarımsal Yağlar ve Sıvılar - Analitik Kimya

Doğayı koruma bilincinin artması ile birlikte çevre ile uyumlu ve çevreye zarar vermeyen ürünlerin üretilmesi konusundaki çalışmalar hız kazanmıştır. Bu çabalar çevreye uyumlu yakıt ve yağlayıcılar için de söz konusudur. Bu tür ürünlerin üretilmesi ve kullanılması, yağlayıcı yağ üreten firmalar, makina üreten firmalar ve temiz bir çevre için çaba gösteren tüketiciler tarafından desteklemektedir.

Zirai Kimyasallar - Tarımsal Yağlar ve Sıvılar - Analitik Kimya

Yağlayıcı olarak bitkisel yağlar, çevre dostudur ve çiftçi tarafından üretilmektedir. Bu yağlar kullanım ömrünü tamamladıktan sonra doğaya bırakıldığı zaman, toprak ve su ile temas ettiğinde, biyolojik olarak kendiliğinden ayrışabilmektedir. Bu nedenle tarımsal üretimde kullanılan makine ve ekipmanlarda giderek daha fazla bitkisel esaslı yağlar kullanılmaya başlanmıştır.

Tarımsal faaliyetlerde maliyetler her zaman göz önünde tutulmak zorundadır. Bu nedenle pahalı madeni yağlar, hidrolik sıvılar ve benzeri ürünlerin kullanımında optimizasyonu sağlamak önemlidir. Tarım makina ve ekipmanları ile yetiştirilen bitkilerden elde edilen yağlayıcılar ile yine bu makina ve ekipmanların yağlanması sayesinde devamlı bir döngü sağlanmış olmaktadır.

Bitkisel yağlar, bir kısım tarım ürünlerinin meyve, çekirdek ve tohumları işlenerek elde edilmektedir. Bunların kimyasal yapıları petrol esaslı yağlardan farklıdır. Dizel yakıtlar ağırlıklı olarak parafinler ve aromatiklerden oluşmaktadır. Oysa bitkisel yağlar yağ asitlerinin gliserin ile işlenmesinde elde edilmektedir. Gelişmiş laboratuvarlarda verilen analitik kimya çalışmaları ile bitkisel yağlayıcıların test ve analizleri gerçekleştirilmektedir.

Kuruluşumuz zirai kimyasallar kapsamında tarımsal yağlar ve sıvılar test hizmetleri arasında analitik kimya hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve genel kabul gören test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Tarımsal yağlar ve sıvılar test hizmetleri arasında verilen analitik kimya hizmetleri yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.