EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Kimyasal Maddeler Ölçüm, Test ve Analizleri

Plastik ve Sentetik Elyaflar - REACH Yüksek Risk Taşıyan Maddeler Testi

REACH kapsamına giren yüksek risk taşıyan maddeler (SVHC, Substances of Very High Concern), boyalarda, tutkallarda, mürekkeplerde, oyuncaklarda, mobilyalarda, elektrikli ürünlerde, tekstil ürünlerinde ve daha birçok üründe yer alabilir. REACH uygulaması ile tedarik zinciri üzerinde bütün firmalara bir takım yükümlülükler getirilmiştir. Bu yükümlülüklerin yerine getirilmesinde, gelişmiş laboratuvarlar birçok SVHC test hizmeti sunmakta ve bu firmalara destek olmaktadır.

Plastik ve Sentetik Elyaflar - REACH Yüksek Risk Taşıyan Maddeler Testi

Genel olarak yüksek risk taşıyan maddeler, insan sağlığının korunması ve doğal çevrenin güvenliğinin sağlanması açısından tehlikeli olan kimyasal maddelerdir. Bu maddelerin genel özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Kanserojendirler (insanlarda birçok kanser oluşumuna yol açarlar)
  • Mutajeniktirler (canlıların genetik değişime uğramasına yol açarlar)
  • Canlıların üreme ve çoğalma sistemleri için zehirlidirler
  • Doğal ortamda bozunmadan uzun süre kalırlar ve çevre için tehlike yaratırlar
  • İnsan ve hayvan dokularında zamanla birikime neden olurlar
  • Canlıların salgı sistemlerine zarar verirler (endokrin engelleyicidirler)

REACH uygulaması bu tür kimyasal maddelerin kullanımını kısıtlamakta ve kontrol altında tutmaktadır. Bu amaçla üretici ve tedarikçi firmalara güvenli alternatifler sunmakta veya yeni teknolojileri kullanmaya zorlamaktadır.

Yüksek risk taşıyan maddeler (SVHC), üretim süreçlerinde veya tedarik zincirinde bilerek veya bilmeyerek kullanılmış olabilir. Bu bakımdan SHVC testleri önemli olmaktadır. Bu testler, firmaların REACH yükümlülüklerini yerine getirmelerine destek olmaktadır.

Kuruluşumuz plastik ve sentetik elyaflar kapsamında REACH yüksek risk taşıyan maddeler testi hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve genel kabul gören test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Plastik ve sentetik elyaflar kapsamında verilen REACH yüksek risk taşıyan maddeler testi hizmetleri yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.