EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Kimyasal Maddeler Ölçüm, Test ve Analizleri

Plastik ve Sentetik Elyaflar - Testler - Performans Testleri

Dünyada ve ülkemizde plastiğin tahta, cam, demir, kağıt gibi malzemelere alternatif olarak ortaya çıkması ile plastik tüketimi de hızla artırmıştır. Ülkemizde plastik sektörünün geçmişi ancak 1960’lı yıllara kadar uzanır.

Plastik ve Sentetik Elyaflar - Testler - Performans Testleri

Plastiğin en önemli kullanım alanları ambalaj ve inşaat malzemeleridir. Bunun yanı sıra dayanıklı tüketim ve otomotiv sektörlerinde de plastik komponentler yaygın olarak kullanılmaktadır. Ülkemizin ihracatında önemli bir yer tutan bazı sektörlerde de plastiğin katkısı önemli boyutlardadır. Bunlar arasında elektrikli cihazlar, beyaz eşya, otomotiv ve ayakkabı sektörleri çok fazla plastik komponentler kullanmaktadır. Keza elektrik ve elektronik sektöründe televizyon, buzdolabı, çamaşır makinası, kurutma makinası ve bilgisayar gibi cihazların yanında güç dağıtım kabloları ve fiber optik iletişim kabloları üretiminde de plastik kullanılmaktadır. Bu üretimlerde, şekil verme kolaylığı, elektrik izolasyon özelliği ve alev almayacak şekilde modifiye edilebilmeleri yüzünden plastik malzemeler her zaman tercih edilmektedir.

Bu ürünlerin kaliteli ve güvenilir olduklarını, aynı zamanda beklenen performası gösterdiklerini belirlemek amacı ile gelişmiş laboratuvarlarda performans testleri yapılmaktadır. Bu testler sayesinde firmalar üretim maliyetlerini düşürmekte ve ürünlerin piyasadan geri çağrılması risklerini ortadan kaldırmaktadır. Performans testleri ile, ürünlerin işlevselliği, dayanıklılığı, kullanışlılığı ve elektrik performansı tespit edilmektedir. Bu test sonuçları ile firmalar uygun durumda enerji sınıfı etiketi alabilmektedir. Bu sayede tüketiciler, plastik ürünleri tarafsız ve adil değerlerle karşılaştırmak imkanı bulmaktadır.

Kuruluşumuz plastik ve sentetik elyaflar kapsamında verdiği bir takım testler arasında performans test hizmetleri de vermektedir. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve genel kabul gören test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Plastik ve sentetik elyaflar kapsamında verilen performans test hizmetleri yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.