Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Kimyasal Maddeler

Endüstriyel Kimyasallar - Endüstriyel Gazlar - Numune Alımı, Yönetimi ve Dağıtımı

Karbondioksit, kokusuz, renksiz, zehirli olmayan ve havanın yaklaşık 1,5 katı ağırlığında bir gazdır. Ortamda karbondioksit gazı fazlalaşırsa, havanın oksijenini azaltır ve boğucu etki yapar. Kokusuz olmasına rağmen nemli ortamlarda su ile tepkimeye girer ve keskin bir koku yaratır. Normal koşullarda karbondioksit gazı gaz durumundadır.

Endüstriyel Kimyasallar - Endüstriyel Gazlar - Numune Alımı, Yönetimi ve Dağıtımı

Başlıca karbondioksit kaynakları şunlardır: baca gazı (kimyasal tepkimelere bağlı olarak), fermantasyon (mayalanma sonucu olarak) ve doğal kaynaklar.

Karbondioksit, fabrika baca atıklarından ya da fuel oil ve kömür gibi yakıtların yakılmasından oluşmaktadır. Baca gazından üretilen karbondioksit, kanserojen etkiye sahip bileşikler ve kükürtlü bileşikler içermektedir. Doğal karbondioksit genel olarak yeraltı kaynaklarından elde edilmektedir. Yeraltı kaynaklarından elde edilen karbondioksitin kalitesi, diğer üretim yöntemlerine göre çok daha yüksektir.

Karbondioksitin endistriyel faaliyetlerde başlıca kullanım alanları şu şekildedir: çimento iyileştirme işlemleri, organik tarım ve seralar, kalsiyum karbonat, amonyum bikarbonat ve potasyum karbonat gibi tuzların çökeltilmesi işlemleri, gübre üretimi, hava yastıkları, yangın söndürme sistemleri, tehlikeli sıvıların transferi işlemleri, petrol çıkarma çalışmaları, maden suyu, fıçı bira ve kola gibi gazlı içecekler, dondurulmuş gıda, meyva ve sebzeler, çiçeklerin stoklanması ve korunması ve çabuk bozulabilen gıda maddelerinin paketleme işlemleri.

Karbondioksit dahil bütün endüstriyel gazların test ve analizlerinde numune alımı, taşınması ve yönetimi çalışmaları uzmanlık gerektiren işlerdir ve gelişmiş laboratuvarlar bu yönde işletmelere destek olmaktadır.

Kuruluşumuz endüstriyel kimyasallar kapsamında, endüstriyel gazların testleri arasında numune alımı, yönetimi ve dağıtımı hizmetleri de vermektedir. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve genel kabul gören test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Endüstriyel kimyasallar kapsamında verilen endüstriyel gazlar numune alımı, yönetimi ve dağıtımı hizmetleri yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.