EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Kimyasal Maddeler Ölçüm, Test ve Analizleri

Tüketici Kimyasalları - Kozmetik ve Kişisel Bakım Ürünleri - Analitik Kimya Kalite Kontrol Testi

Kozmetik ürünlerin kullanılması, insanların yer yüzünde ilk oluşmaya başlaması ile birlikte olsa da, bir bilim dalı olarak kozmetik ancak Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra gelişmeye başlamıştır. Kozmetiğin ayrı bir bilim dalı haline gelmesinde analitik kimya, organik kimya, fiziksel kimya, toksikoloji, hücre biyolojisi ve benzer bilim dallarının etkisi oldukça fazladır. Ama asıl gelişimini İkinci Dünya Savaşı’nı takip eden yıllarda göstermiştir. Bu yıllarda kimya ve biyoloji alanında yaşanan gelişmelerin ve yeni araştırmaların bunda etkisi olduğu inkar edilemez. Bu gelişmeler ile birlikte kozmetik ürünlerin bir yandan çeşidi artarken, bir yandan da nitelikleri ve kalitesi yükselmiştir.

Tüketici Kimyasalları - Kozmetik ve Kişisel Bakım Ürünleri - Analitik Kimya Kalite Kontrol Testi

Kozmetoloji bilim dalı günümüzde üniversitelerde yüksek lisans programı olarak okutulmaktadır. Kozmetoloji bilimi, kozmetik ürünlerin tanımlanması, sınıflandırılması, üretilmesi, kalite denetimlerinin yapılması ve kullanıcı üzerindeki etkilerinin ve güvenliğinin araştırılması gibi konulara odaklanmaktadır.

Analitik kimya da, kimya biliminin ana bilim dallarından biridir. Herhangi bir maddenin kimyasal bileşenlerinin veya kimyasal bileşenlerinden bir kısmının nitelik ve niceliklerinin incelenmesine odaklanır. Yani maddenin yapısı ve bileşimi hakkında edinme, işlenme ve ilişki kurma bilimidir. Kısaca maddenin ne olduğu ile ilgilenir. Kozmetik dünyasında ise bütün kozmetik ürünlerin temelinde kimyasal maddeler yatmaktadır. Bu maddelerin iyi tanımlanmış olması ve insan sağlığına zarar vermeyecek olması gerekmektedir.

Kuruluşumuz tüketici kimyasalları kapsamında kozmetik ve kişisel bakım hizmetleri arasında, analitik kimya kalite kontrol testi hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve genel kabul gören test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Kozmetik ve kişisel bakım hizmetleri arasında verilen analitik kimya kalite kontrol testi hizmetleri yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.

 


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.