EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Kimyasal Maddeler Ölçüm, Test ve Analizleri

Zirai Kimyasallar - Tarımsal Yağlar ve Sıvılar - Marka Koruma ve Tedarik Zinciri Bütünlüğü

Tarımsal faaliyetlerde makina ve ekipmanların yağlanmasında kullanılan bitkisel yağlar doğada biyolojik olarak kolayca ayrışabilmektedir. Bugün yerküre, atmosfere bırakılan zehirli atıklar, hava kirliliği, toprak kirliliği, yeryüzü sularının kirlenmesi ve ozon tabakasının incelmesi gibi birçok problem ile karşı karşıyadır. Bu yüzden toplumda çevre bilinci giderek artmakta ve resmi ve özel kuruluşlar bu kötü gidişi önlemeye çalışmaktadır. Devletler bir yandan insanları bilinçlendirirken bir yandan da çevre dostu ürünlerin kullanılmasını desteklemektedir. Örneğin bugün Almanya’da ormanlarda, biyolojik ayrışabilir yağ kullanmayan makina ve ekipmanların kullanımını yasaklanmıştır.

Zirai Kimyasallar - Tarımsal Yağlar ve Sıvılar - Marka Koruma ve Tedarik Zinciri Bütünlüğü

Günümüzde bitkisel esaslı biyolojik ayrışabilir yağlar başlıca, motor yakıtı, motorlarda yağlayıcı yağ, hidrolik sıvısı, pompa ve kompresör yağları, gres yağı, ve soğutma sıvısı olarak kullanılmaktadır. Bu tür yağlara olan talep özellikle 2000 yılından itibaren hızla artmıştır.

Bugün işletmeler doğaya karşı daha duyarlıdır ve çevreyi daha az kirleten yenilenebilir kaynaklardan elde edilen yağlayıcılar kullanmaktadır. Bu yağlar sentetik yağlar grubuna girmektedir. Bitkisel yağlama yağları, üretimi, kullanımı ve kullanım sonrasında hava, su ve toprağı en düşük seviyede kirletmektedir ve insan ve diğer canlılarda en düşük düzeyde sağlık ve güvenlik problemlerine neden olmaktadır.

Gelişmiş labortatuvarlarda bu tür yağların viskozite, viskozite indeksi, akma noktası ve alevlenme noktası gibi testleri yapılmakta ve bu sayede üretici firmaların kaliteli ve güvenilir ürünler üretmesi sağlanmaktadır. Bu şekilde üretici firmalar markalarını koruyabilmekte ve tedarik zinciri bütünlüğünü sağlamaktadır.

Kuruluşumuz zirai kimyasallar kapsamında tarımsal yağlar ve sıvılar test hizmetleri arasında marka koruma ve tedarik zinciri bütünlüğü hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve genel kabul gören test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Tarımsal yağlar ve sıvılar test hizmetleri arasında verilen marka koruma ve tedarik zinciri bütünlüğü hizmetleri yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.