EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Kimyasal Maddeler Ölçüm, Test ve Analizleri

Zirai Kimyasallar - Zirai İlaçlar - Ekotoksikoloji Çalışmaları

Zirai ilaçlar, formülasyon şekillerine göre, görünüş ve fiziksel yapılarına göre, etkili oldukları hastalıklara ve zararlı grubuna göre, içeriklerinde bulunan aktif maddenin cinsine göre ve zehirleme derecesine göre çok farklı şekillerde sınıflandırılmaktadır. Bunlar arasında en fazla rağbet göre sınıflandırma şekli, hedef aldıkları zararlı gruplarına göre yapılan sınıflandırmadır. Buna göre zirai ilaçlar (pestisitler) üç gruptur: insektisitler, fungisitler ve herbisitlerdir. İnsektisitler böceklere karşı kullanılır, fungisitler mantar ve mantar sporlarına karşı kullanılır, herbisitler ise zararlı ve yabancı otlara karşı kullanılır. Bunların arasında herbisitler yüzde 50 ile birinci sırada, insektisitler yüzde 30 ile ikinci srada ve fungisitler yüzde 20 ile üçüncü sıradadır.

Zirai Kimyasallar - Zirai İlaçlar - Ekotoksikoloji Çalışmaları

Bugün bütün dünyada 3 milyon tonun üzerinde zirai ilaç üretimi yapılmaktadır. Doğru yöntemlerle ve uygun miktarlarda kullanıldıkları zaman, tarımsal faaliyetlerde verimi ve kaliteyi arttırsa da hatalı üretim ve uygulamalar yüzünden ne yazık ki insan sağlığı ve doğal çevre büyük risk altındadır.

Ekotoksikoloji bilimi, kimyasal maddelerin ekosisteme olan etkilerini ve verdikleri zararları inceleyen bilim dalıdır. Günümüzde doğal kaynaklar hızla azalmakta ve yerküre daha fazla kirlenmektedir. Başta tarımsal üretimde kullanılan zirai ilaçlar ve sentetik gübreler olmak üzere sanayi ve ev atıkları ekolojik dengeyi onarılmaz şekilde bozmaktadır. Bu durum biyolojik çeşitliliği ve insanlığın geleceğini tehdit etmektedir. Ekotoksikoloji çalışmaları ile ekolojik tahribatı tamamen durduracak veya en azından geciktirecek önlemler alınması hedeflenmektedir.

Kuruluşumuz zirai kimyasallar kapsamında zirai ilaçlar test hizmetleri arasında, ekotoksikoloji çalışmaları hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve genel kabul gören test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Zirai ilaçlar test hizmetleri arasında verilen ekotoksikoloji çalışmaları hizmetleri yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.