EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Kimyasal Maddeler Ölçüm, Test ve Analizleri

Plastik ve Sentetik Elyaflar - Testler - Elektrik Güvenliği Testleri

Plastik malzemeler, bilinen metal malzemelerde olmayan özelliklere sahiptir. Bu yüzden çeşitli sektörlerde çok fazla kullanım alanına sahiptir. Elektrik sektöründe de plastikler uzun yıllardan beri kullanılmaktadır. Plastikler elektrik akımına karşı güçlü bir yalıtım sağlamaktadır. Plastik, elektrik tabloları, bağlantı kutuları, prizler, kaplama maddeleri ve birçok yerde çok fazla kullanılmaktadır. Özellikle elektrik kablosu ve iletken üretiminde PVC ve polietilen tercih edilmektedir. Plastiklerin asıl kullanıldığı sektör, radyo, televizyon ve müzik sistemleri üretimidir. Bu sektörde bobinler, kondansatörler, lambalar ve benzer parçalar plastikten üretilmektedir. Bunun yanı sıra plastikler, aydınlatma lambalarında da büyük ölçüde kullanılmaktadır. Aydınlatma lambaları artık sadece plastik konstrüksiyonlarla yapılmaktadır.

Plastik ve Sentetik Elyaflar - Testler - Elektrik Güvenliği Testleri

Bu kadar geniş bir kullanıma sahip plastikler aslında hiç de masum değiller. Petrol rafinerilerinde kullanılan ham petrol artığında elde edilen plastikler, atık olmaları durumunda karada en az 800 yıl, denizde ise en az 400 yıl kalabiliyor. Bu süre içinde kimyasal değişime uğrayarak doğayı kirleten tehlikeli maddelere dünüşebiliyor. Günümüzde doğayı en fazla kirleten plastik ürünlerin başında plastik şişeler ve torbalar gelmektedir. Sadece İstanbul’da toplanan çöpün yüzde 10’u plastik atıklardan oluşmaktadır. Bu tehlikeli gidişin önüne geçmek için artık yasal düzenlemeler çıkarılmakta ve plastik üretimine sınırlamalar getirilmektedir.

Bu kapsamda olmak üzere gelişmiş laboratuvarlar tarafından elektrik güvenliğini sağlamak amacı ile çeşitli testler gerçekleştirilmekte ve elektrik güvenliği belgelendirmesi yapılmaktadır.

Kuruluşumuz plastik ve sentetik elyaflar kapsamında verdiği bir takım testler arasında elektrik güvenliği test hizmetleri de vermektedir. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve genel kabul gören test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Plastik ve sentetik elyaflar kapsamında verilen elektrik güvenliği test hizmetleri yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.