EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Kimyasal Maddeler Ölçüm, Test ve Analizleri

Plastik ve Sentetik Elyaflar - Testler - Mikrobiyolojik Testler

Bugün sağlık sektöründe birçok medikal malzeme, plastik dışında malzemelerden üretilse de içeriğinde büyük ölçüde plastik bulunmaktadır. Bütün dünyada medikal malzemelerde plastik kullanımı giderek artmaktadır. Plastik malzemeler en çok, ürün çeşitliliği olması, esneklik potansiyeline sahip olması, kolayca sterilize edilebilmesi, hafif ve dayanıklı olması, düşük maliyetli olması ve diğer malzemeler ile uyumlu olması yüzünden tercih edilmektedr. Ülkemiz dünya plastik medikal malzemeler ithalatında yüzde bir, ihracatında ise binde bir pay sahibidir.

Plastik ve Sentetik Elyaflar - Testler - Mikrobiyolojik Testler

Medikal cihazlar ve ekipmanlar arasında en fazla implantlar, işitme cihazları, röntgen filmleri, yapay kornealar, şurup şişeleri, plastik hap kapsülleri, protezler ve ortopedik ürünler, şırıngalar ve ameliyat eldivenler bulunmaktadır. Ayrıca kontakt lens, ameliyat ipliği, kalp stendi ve kateter gibi ürünlerde de plastik kullanımı artmaktadır. Ancak plastikler sadece bir kullanımlık ürünlerle sınırlı değildir. Özellikle ortopedik araçlarda, protezlerde ve koltuk değneklerinde de plastik kullanımı önemli bir üretim potansiyeline sahiptir. Üretim teknolojilerinin gelişmesi ve maliyetlerin düşmesi ile birlikte medikal sektöründe plastik kullanımının önümüzdeki yıllarda daha fazla artması beklenmektedir.

Uzun süreli kullanımlı medikal malzemelerde sadece az sayıdaki elastomerler, biyokararlılık ve biyouygunluk göstermektedir. Bunlar termoplastik poliüretan ve çapraz bağlı silikon kauçuktur. Bugün elastomer biyomalzemelerde kararlılık, sertlik ve biyouygunluk gibi özelliklerde sürekli gelişim sağlanmaktadır.

Gelişmiş laboratuvarlarda verilen mikrobiyolojik testler, plastik medikal malzemeler için de yapılmaktadır. Bu konuda yapılan başlıca testler, bakteri tanımlama testleri, antibiyotik ve antifungal duyarlılık testleri, kültür testleri, direkt mikroskobik incelemeler ve boyalı preparat incelemeleridir.

Kuruluşumuz plastik ve sentetik elyaflar kapsamında verdiği bir takım testler arasında mikrobiyolojik test hizmetleri de vermektedir. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve genel kabul gören test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Plastik ve sentetik elyaflar kapsamında verilen mikrobiyolojik test hizmetleri yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.

 


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.