EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Kimyasal Maddeler Ölçüm, Test ve Analizleri

Endüstriyel Kimyasallar - Boyalar, Yapıştırıcılar ve Reçineler - Ticaret Gözetimi

Ağaçlardan elde edilen doğal reçinelerin sayısı çok fazla değildir. Genel olarak üç tür doğal reçine bulunmaktadır: oleoreçineler (uçucu yağlar içerir), sakız reçineleri (doğal sakız içerir) ve sert reçineler (çok az uçucu yağ içerir).

Endüstriyel Kimyasallar - Boyalar, Yapıştırıcılar ve Reçineler - Ticaret Gözetimi

Buna karşılık sentetik reçineler doğal reçinelere göre daha fazla çeşitlilik göstermektedir. Sonsuz polimerleşme işlemi ile elde edilen ve büyük moleküllü yapay bir madde olan sentetik reçineler, fiziksel olarak doğal reçinelerden farklı değildir. Hemen hemen tamamen aynı özelliklere sahiptir. Ancak kimyasal özellikleri bir takım farklılıklar gösterir. Sentetik reçinelerin içinde plastik, vernik ve yapıştırıcı gibi birçok yabancı madde bulunmaktadır. Bilhassa plastiklerin hepsinin esası reçinedir.

Yarı sentetik ilk reçineler 1800’lerin ikinci yarısında bitkisel yağlardan ve kafurdan elde edilmiştir. Tam sentetik ilk reçineler ise 1900’lerin başında fenol ve formaldehitten elde edilen bakalittir. Daha sonra kauçuğun polimer yapısı üzerinde yapılan çalışmalar, polimer biliminin temelini oluşturmuş ve sentetik reçinelerin gelişmesine öncülük etmiştir. Günümüzde sentetik reçineler alanında, polivinil asetat esaslı yapıştırıcılar, latex (termoplastik), sodyum silikatlar (cam suyu), holmelt (eriyik) ve solvent borne (çözelti) gibi ürünler üretilmektedir.

Reçine üretim ve kullanım alanları arttıkça bu işin ticareti de önemli bir boyut kazanmıştır. Üretici firmalar, üretim kayıpları yaşamamak, maliyetlerini kontrol altına almak, marka değerlerini korumak ve rekabet gücü kazanmak amacı ile bu konuda gelişmiş laboratuvarlardan destek almaktadır.

Kuruluşumuz endüstriyel kimyasallar kapsamında, boyalar, yapıştırıcılar ve reçinelerin testleri arasında ticaret gözetimi hizmetleri de vermektedir. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve genel kabul gören test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Endüstriyel kimyasallar kapsamında verilen boyalar, yapıştırıcılar ve reçineler ticaret gözetimi hizmetleri yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.