EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Kimyasal Maddeler Ölçüm, Test ve Analizleri

Monomerler - Metering Hizmetleri

Plastiklere organik malzemeler denmesinin nedeni, bileşiminde bulunan ana elementin karbon olmasıdır. Birbirleri ile zincir şeklinde kovalent bağlarla bağlı karbon atomları polimerlerin asıl yapısını oluşturmaktadır. Çekme dayanımı yüksek olan karbon lifleri plastiği de güçlü kılmaktadır. Polimerlerin moleküler yapısı, polimerizasyon derecesine ve çapraz bağ oluşum koşullarına bağlı olarak farklıdır. Bu nedenle çok fazla özellik kazanabilirler ve kesin değerler verilemez.

Monomerler - Metering Hizmetleri

Polimerlerin kütle veya reçine durumunda dayanma gücü diğer malzemelere göre çok düşüktür, ancak lif haline getirilip kompozit bir malzemeye dönüştükleri zaman dayanma güçleri yükselmektedir. Bilhassa özgül mukavemet bakımından metallerle rekabet edebilecek güç kazanırlar. Bugün poliyamid liflerinden, çelikten onlarca kat güçlü plastik elde edilmektedir.

Plastiklerin içinde ticari olarak en önemli olanı termoplastiklerdir. Bunlar üretilen tüm sentetik polimerlerin toplamının neredeyse yüzde 70’ini oluşturur. Kalan yüzde 30 ise termosetler ve elastomerlerdir. Hacimsel oran olarak polimerler, metallerden daha fazla kullanılmaktadır.

Küçük moleküllerin yani monomerlerin birbirlerine eklenmesi ile oluşan polimerler, monomerlerin sayısına bağlı olarak gaz, sıvı veya katı halde bulunurlar. Katı durumunda olanlar büyük dev moleküller şeklindedir. Bu nedenle bunlara makro molekül denmektedir. Sıvı durumunda bulunan boyalar, vernikler ve benzeri malzemeler de polimer sınıfına girmektedir.

Çeşitli sektörülerde kullanım alanı bulan monomerler ve polimerlerin fiziksel ve kimyasal özelliklerini tespit etmek için, gelişmiş laboratuvarlarda metering hizmetleri verilmektedir. Bu çalışmalar bir yandan işletmelerde bu maddeler ile çalışan elemanların, bir yandan da bu maddeleri kullanan insanların sağlıklarını ve doğal çevreyi korumak açısından son derece önemlidir.

Kuruluşumuz bu kapsamda olmak üzere monomerler için metering hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve genel kabul gören test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Monomerler için verilen metering hizmetleri yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.