Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Kimyasal Maddeler

Asitler ve Alkaliler - ISO Tank Gözetimi

Nakliye sektöründe likit, yani akışkan malzemeler, ISO tanklar ile taşınmaktadır. Tank konteynerler, özellikle kimyasal ürünler ve gıda gibi birçok ürünün taşınmasında tercih edilmektedir. Bu tanklarda sadece likit malzemeler değil, yerine göre buğday ve arpa gibi tahıllar da taşınabilmektedir. Son derece korunaklı bir sistem olan ISO tanklar, oldukça işlevsel ve modern bir sisteme sahiptir. Tanklara sonradan ilave edilen çelik kasa sayesinde ISO tanklar, kara, deniz ve demir yolunda güvenli olarak kullanılmaktadır. Asit ve alkaliler gibi kimyasal maddeler de ISO tanklar ile çok uzak mesafelere sorun çıkarmadan ulaştırılmaktadır. ISO tanklarda doluluk oranı yüzde 95 civarında olduğu için, nakliye sırasında ortaya çıkan sarsıntı düşük olur ve bir takım taşımacılık risklerini ortadan kaldırır.

Asitler ve Alkaliler - ISO Tank Gözetimi

Özellikle tehlikeli ve riskli kimyasal maddelerin güvenli ve sağlıklı bir şekilde taşınmasına imkan veren ISO tanklar, oldukça kullanışlı bir nakliye sistemi aracıdır. Gövdesi çelikten ve oldukça sağlam imal edilen bu tanklar üst düzey bir teknolojiyi yansıtmaktadır.

ISO tank gözetim hizmetleri, yükleme tamamlandığı zaman yüklenen miktarın tespit edilmesi, tüm vana ve kapakların kapatıldığının kontrol edilmesi, talep edilmesi halinde bunların mühürlenmesi ve tahliye işlemleri sırasında vanalar, kapaklar ve varsa mühürlerin bütünlüğünün kontrol edilmesi çalışmalarını kapsamaktadır.

Gelişmiş laboratuvarlar tarafından yapılan kimyasal hammaddeler ölçüm, test ve analiz çalışmaları, bir yandan işletmelerde bu maddeler ile çalışan elemanların, bir yandan da bu maddeleri kullanan insanların sağlıklarını ve doğal çevreyi korumak açısından son derece önemlidir. Kuruluşumuz bu kapsamda olmak üzere asitler ve alkaliler için ISO tank gözetimi hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve genel kabul gören test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Asitler ve alkaliler için verilen ISO tank gözetimi hizmetleri yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.