EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Kimyasal Maddeler Ölçüm, Test ve Analizleri

Zirai Kimyasallar - Herbisitler - Marka Koruma ve Tedarik Zinciri Bütünlüğü

Diğer pestisit türlerinde olduğu gibi herbisitler de önerildiği şekilde kullanılmazsa, kalıntıları ile insan sağlığına ve doğal çevreye zarar vermektedir. Bu kalıntılar hem iç tüketimde hem de dış pazarlarda birçok olumsuzluğa neden olmaktadır. Keza zirai ilaç üreten firmalarda mesleki hastalıklara da yol açmaktadır.

Zirai Kimyasallar - Herbisitler - Marka Koruma ve Tedarik Zinciri Bütünlüğü

Tarımsal faaliyetlerde pestisit uygulaması ile ortaya çıkan kalıntı miktarı birçok faktöre bağlıdır. Örneğin, herbisitte bulunan etkin maddenin kimyasal yapısı, uygulamanın yapıldığı bitki türü, kullanım miktarı, uygulama ile hasat arasında geçen süre, uygulama sırasında ilklim koşulları, hasattan sonra uygulanan işlemler, ekim yapılan toprağın fiziksel özellikleri ve toprağın mikroorganizma içeriği, zirai ilaç kalıntı oluşmasında etkilidir.

Ayrıca pestisit uygulaması sadece hedef alınan canlılara değil, hedef olmayan organizmalara ve toprağa da ulaşmakta veya çevredeki doğal ekosistemlere sürüklenmektedir ve kimyasal kirleticiler olarak sulara karışmaktadır. Yani sadece hedef organizmalar değil, omurgalı ve omurgasız diğer organizmalar da bundan etkilenmektedir.

Bu bakımdan zirai ilaç üreten firmalar büyük sorumluluk altındadır. Bu alandaki ürün tasarım ve geliştirme çalışmalarında her türlü ihtimali öngörmeleri gerekmektedir. Gelişmiş laboratuvarlar firmalar bu yönde hizmet verirken aynı zamanda firmaların marka koruma ve tedarik zinciri bütünlüğünü sağlama yönündeki çabalarına da destek olmaktadır. Ayrıca firmanın güvenlik ve çevre ile ilgili yasal düzenlemelere uymalarına da katkı verilmiş olmaktadır.

Kuruluşumuz zirai kimyasallar kapsamında herbisitler test hizmetleri arasında, marka koruma ve tedarik zinciri bütünlüğü hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve genel kabul gören test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Herbisitler test hizmetleri arasında verilen marka koruma ve tedarik zinciri bütünlüğü hizmetleri yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.