EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Kimyasal Maddeler Ölçüm, Test ve Analizleri

Farmasötikler - Yardımcı Maddeler - Farmasötik Sanayiine Yönelik İyi Üretim Uygulamaları (GMP)

Farmasötik mikrobiyoloji, esas olarak ilaçlar ile mikroorganizma arasındaki etkileşimleri inceleyen bir bilim dalıdır. Mikroorganizmalar, ilaca birçok bakımdan etki etmektedir. İlaçların mikroorganizmalarla kontamisyonu, bu kontaminasyonun ilaçlar üzerindeki etkileri, bu kontaminasyonun insan sağlığı üzerindeki etkileri, kontaminasyon kaynakları, kontrolü, giderilme yöntemleri ve kontaminasyona izin verilmeden kaliteli ilaç üretimi, farmasötik mikrobiyolojinin çalışma alanlına girmektedir.

Farmasötikler - Yardımcı Maddeler - Farmasötik Sanayiine Yönelik İyi Üretim Uygulamaları (GMP)

İlaçlar, insan veya hayvanlara, hastalıkları tedavi etmek için, önlemek için, hastanın şikayetlerini gidermek için, hastalıkları teşhis etmek için ve normal vücut fonksiyonlarını düzenlemek için kullanılan ve etken ve yardımcı maddelerden oluşan preparatlardır. Yapılan çalışmalarla, katı, yarı katı veya sıvı her türlü türlü preparatta, mikrobiyal bulaşma olabileceği saptanmış ve bunun üzerinde durulmaya başlanmıştır. Gelişmiş laboratuvarlar tarafından, ilaçlarda kontaminasyonu belirlemeye yönelik birçok test yapılmaktadır. Sterilite testi, pirojenite testi, toksisite testi, canlı bakteri sayımı ve az mikroorganizma içeren preparatlar için en olası sayı tespiti (MPN) bu testlerden birkaçıdır.

Farmasötik ürünlere uygulanan testlerle ancak üretim sonrası alınan numuneler kontrol edilebilir, ürünün tamamı hiçbir zaman kontrol edilemez. Bu yüzden ilaca bağlı enfeksiyon risklerinin önünde geçmek için üretimin her aşamasında ortaya çıkacak riskleri bilmek ve gerekli önlemleri önceden almak gerekir. Böyle bir çalışma şekli ise sadece İyi Üretim Uygulamaları (GMP) ile sağlanabilir.

Kuruluşumuz farmasötikler kapsamında, yardımcı madde testleri arasında farmasötik sanayiine yönelik İyi Üretim Uygulamaları (GMP) hizmetleri de vermektedir. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve genel kabul gören test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Farmasötik yardımcı madde testleri arasında verilen farmasötik sanayiine yönelik İyi Üretim Uygulamaları (GMP) hizmetleri yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.