EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Kimyasal Maddeler Ölçüm, Test ve Analizleri

Farmasötikler - Yardımcı Maddeler - Analitik Kimya Kalite Kontrol Testi

Esası Latince olan farmasötik sözcüğü, ilaçtan yapılan anlamına gelmektedir. Bu kategoriye giren ilaçlar canlı hücrelere etki yapar. Bu ilaçlar hastalıkların teşhis edilmesinde, rahatsızlıkların tedavi edilmesinde, hastalıkların iyileşme sürecinde veya daha öncesi hastalıklardan korunma amacı ile kullanılmaktadır. Avrupa Birliği ülkelerinde farmasötik ilaç, hastalıkları engelleyen veya iyileştiren maddeler bileşimi olarak tanımlanmaktadır. İlaç sahteciliğinin yayıldığı günümüzde ilaçların güvenliği ve dağıtım koşulları çok önemli bir hal almıştır. Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan açıklamaya göre, bütün dünyada kullanılan ilaçların yüzde altısı sahte ilaçlardır. Özellikle internet ortamında sahte ilaçlar oldukça fazla alıcı bulmaktadır. Bu yüzden farmasötik ilaçların sadece eczanelerden ve güvenilir dağıtım firmalarından alınması önerilmektedir.

Farmasötikler - Yardımcı Maddeler - Analitik Kimya Kalite Kontrol Testi

Farmakoloji çalışmaları, canlı organizmadaki ilaç etkilerini ve ilaçların yapısını incelemek amacı ile yapılan çalışmalardır ve farmakoloji bir bilim dalıdır. Farmakoloji bilimi, yeni sentezlenmiş veya bitkilerden ayrıştırılmış maddelerin canlılar üzeirndeki etkilerini ve biyolojik yapısını, laboratuvar çalışmaları ve klinik araştırmalar ile inceleyerek ilaç geliştirme çalışmalarına katkı vermektedir.

İlaç hammaddeleri ve ilaç yapımında kullanılan yardımcı maddelerin test ve analizleri, farmakoloji çalışmalarında son derece önemlidir. Gelişmiş laboratuvarlarda bu alanda analitik kimya hizmetleri verilmekte ve hazırlanan ilaçların kalite kontrol testleri yapılmaktadır. Ayrıca bu yöndeki çalışmalar sadece ilaçlar ile sınırlı kalmamakta, ilaç ambalajlama malzemeleri ve tıbbi cihaz testlerini de içermektedir.

Kuruluşumuz farmasötikler kapsamında, yardımcı madde testleri arasında analitik kimya kalite kontrol testi hizmetleri de vermektedir. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve genel kabul gören test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Farmasötik yardımcı madde testleri arasında verilen analitik kimya kalite kontrol testi hizmetleri yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.