EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Kimyasal Maddeler Ölçüm, Test ve Analizleri

Tüketici Kimyasalları - Kozmetik ve Kişisel Bakım Ürünleri - Kozmetik İyi Üretim Uygulamaları (GMP) Denetimleri

Kozmetik GMP ya da açık ifadesi ile kozmetik iyi üretim uygulamaları dendiği zaman akla gelen uluslararası standart ISO 22716 standardıdır. Bu standart ülkemizde de TSE tarafından TS EN ISO 22716 Kozmetikler - İyi üretim uygulamaları (GMP) - İyi üretim uygulamaları hakkında kılavuz başlığı ile yayınlanmıştır.

Tüketici Kimyasalları - Kozmetik ve Kişisel Bakım Ürünleri - Kozmetik İyi Üretim Uygulamaları (GMP) Denetimleri

Söz konusu standart, kozmetik ürünlerinin üretilmesi, kontrol edilmesi, depolanması ve sevkiyatına yönelik esasları düzenlemektedir. Bu standardın nihai hedefi tüketicilerdir. Üretici firmaların, insanların sağlık ve güvenliklerine zarar vermeyecek kozmetik ürünler üretmesi gerekmektedir. Bu standart aynı zamanda Avrupa Birliği ülkelerinde yayınlanan bu konudaki dirketifler ile işbirliğini sağlamaktadır.

ISO 22716 standardı, bu sektörün öncü kuruluşları ile yakın bir işbirliği ile hazırlandığı için, uzun yılların tecrübelerini ve bilgi birikimini bir araya getirmektedir. Bu nedenle bu standardı uygulayan ve belgeleyen işletmeler, GMP (good manufacturing practices, iyi üretim uygulamaları) konusunda kendilerini kanıtlamış olmaktadır.

ISO 22716 kozmetik iyi üretim uygulamaları belgesine sahip olmakla işletmeler, ürün güvenliğini arttırmış olmakta, üretim süreçlerini optimize etmiş olmakta, tüketici güvenini kazanmakta, sorumluluklarını kotrl etmekte ve aynı zamanda Avrupa Birliği direktifleri ile uyum sağlamış olmaktadır.

Ancak doğal olarak sadece bu standardın kurulması ve belgelendirilmesi yeterli olmamakta, yapılacak denetimler ile sistemin sürekliliğinin sağlanması gerekmektedir. Bu bakımdan yetkili kuruluşlar tarafından verilen kozmetik iyi üretim uygulamaları (GMP) denetimleri önemli olmaktadır.

Kuruluşumuz tüketici kimyasalları kapsamında kozmetik ve kişisel bakım hizmetleri arasında, kozmetik iyi üretim uygulamaları (GMP) denetim hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve genel kabul gören test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Kozmetik ve kişisel bakım hizmetleri arasında verilen kozmetik iyi üretim uygulamaları (GMP) denetim hizmetleri yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.