EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Kimyasal Maddeler Ölçüm, Test ve Analizleri

Endüstriyel Kimyasallar - Endüstriyel Gazlar - Ticaret Gözetimi

Endüstride kullanılan başlıca gazlar ve özellikleri şu şekildedir:

Endüstriyel Kimyasallar - Endüstriyel Gazlar - Ticaret Gözetimi

  • Karbondioksit (boğucu gazdır, havadan ağırdır ve dibe çöker, fazla solunursa bilinç kaybı ve ölüme neden olabilir)
  • Azot (boğucu gazdır, havadan ağır ve kokusuzdur, fazla solunursa bilinç kaybı ve ölüme neden olabilir, kimyasal reaksiyona girmez)
  • Argon (boğucu gazdır, havadan ağır ve kokusuzdur, fazla solunursa bilinç kaybı ve ölüme neden olabilir, kimyasal reaksiyona girmez)
  • Helyum (boğucu gazdır, havadan hafiftir)
  • Sıvılaştırılmış petrol gazı (LPG) (yanıcıdır, çabuk tutuşur, havadan ağırdır ve dibe çöker, yangın ve patlama tehlikesi bulunur)
  • Asetilen (yanıcıdır, sarımsak kokusuna sahiptir, kolayca alev alır)
  • Hidrojen (yanıcıdır, kokusu yoktur, havadan hafiftir, yangın ve patlama riski vardır)
  • Oksijen (yakıcıdır, kokusuzdur, toksik değildir, yanmaz ama yanmayı hızlandırır)

Endüstriyel gazlar, başta kaynaklı üretim olmak üzere, birçok sektörde temel girdilerden biridir. Ancak o oranda da risk taşımaktadır. Firmaların bu konuda yapmaları gereken en önemli iş, her türlü risk potansiyelini dikkate alarak, patlama, zehirleme veya boğulma riskleri olsun tüm gaz risklerini oluşturan kaynakları belirlemek, bunları doğru tanımlamak ve olası riskleri ortadan kaldıracak önlemleri almaktır. Hem endüstriyel gazlar ile çalışan firmalar hem de bu işin ticaretini yapan firmalar için risklerin doğru belirlenmesi ve değerlendirilmesi büyük önem taşımaktadır. Gelişmiş laboratuvarlar bu konuda firmalara destek olmaktadır.

Kuruluşumuz endüstriyel kimyasallar kapsamında, endüstriyel gazların testleri arasında ticaret gözetimi hizmetleri de vermektedir. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve genel kabul gören test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Endüstriyel kimyasallar kapsamında verilen endüstriyel gazlar ticaret gözetimi hizmetleri yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.