Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Kimyasal Maddeler

Kimyasal Üretim ve Lojistik Hizmetler - Ticaret Gözetimi

İşletmelerde risk değerlendirme çalışmaları yapılırken ve alınması gerekli tedbirlere karar verilirken, kimyasal maddeler için basitleştirilmiş risk değerlendirme yöntemleri yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu şekildeki risk değerlendirme yöntemleri, ayrıntılı ve kapsamlı yapılacak bir risk değerlendirme yöntemine alternatif olamaz, ancak yine de çalışma ortamı hakkına gerçeğe yakın bilgiler vermesi açısından önemlidir. Bir takım yöntemler, risk seviyesine ve çalışma ortamının koşullarına göre yapılması gereken ölçüm, test ve analizler konusunda öneriler getirmektedir.

Kimyasal Üretim ve Lojistik Hizmetler - Ticaret Gözetimi

Genel olarak risk değerlendirme yöntemleri şu parametreleri esas almaktadır: kimyasal maddelerin olası tehlikeleri, çalışanların maruziyet sıklığı ve süresi, çalışma ortamında bulunan ve kullanılan kimyasal madde miktarı, kimyasal maddelerin ne derece uçucu olduğu veya tozuduğu, kimyasal maddelerin kullanıldığı süreçlerin ayrıntıları ve işletmede uygulanan kontrol yöntemleri. Bu parametreler esas alınarak yapılacak bir değerlendirme ile çalışma ortamının risk seviyesi hesaplanmaktadır.

Risk değerlendirme çalışması yapılırken, kimyasal madenin şu üç farklı özelliği dikkate alınmaktadır: kimyasal maddenin ne kadar tehlikeli olduğu, çevreye yayılma eğilimi ve kullanılan miktar. Kimyasal maddelerin tehlike düzeyi, bu maddelerin risk durumlarına göre A, B, C, D, ve E olmak üzere beş kategoride ifade edilmektedir (bunlara R kodları denir). Solunum yolu ile maruz kalınan veya deri ve göz temasında tehlikeli olan kimyasal maddelerin risk kodları belirlenmiştir.

Gelişmiş laboratuvarlarda yapılacak ölçüm, test ve analizler, tehlikeli kimyasal maddelerin ticaretinde de önemli olmaktadır. Tarafların istenmeyen durumlarla karşılaşmaması amacı ile ticaret gözetim hizmetleri verilmektedir.

Kuruluşumuz bu kapsamda olmak üzere kimyasal üretim ve lojistik hizmetler arasında ticaret gözetimi hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalar sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve genel kabul gören test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Kimyasal üretim ve lojistik hizmetler arasında verilen ticaret gözetimi hizmetleri yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.