Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Petrol ve Doğalgaz Hizmetleri

Petrol Rezervi ve Saha Çözümleri - Uzmanlaşmış Çalışmalar - Jeofiziksel Hizmetler

Petrol ve doğalgaz arama ve üretim çalışmalarında jeofizik veriler, önemli bir rol oynamaktadır. Petrol yataklarının çoğu, yüzeyin derinliklerinde bulunmaktadır. Jeofizikçiler, uzmanlık alanları itibariyle yerkürenin metrelerce derininde neler olup bittiğinin net bir resmini çizerek petrol ve doğalgaz rezervlerinin yerini tespit etmektedir.

Petrol Rezervi ve Saha Çözümleri - Uzmanlaşmış Çalışmalar - Jeofiziksel Hizmetler

Dünyanın yeraltı yapısının net bir resmini çıkarmanın en yaygın ve etkili yöntemi sismik yöntemdir. Bununla birlikte, maliyet yönetimi açısından, yerçekimi ve manyetik veriler de petrol ve doğalgaz arama aşamasında yapısal jeoloji ve derinliklerdeki havzanın yorumlanmasına yardımcı olmaktadır. Yerçekimi ve manyetik veriler, sismik veriler ile birlikte, havza tabanının yapısı ve bileşimi konusunda hayati bilgiler vermektedir. Yerçekimi ve manyetik verilerdeki tutarlı süreksizliklerin ve kırılmaların varlığı, jeofizikçiler için çok şey ifade etmektedir. Sismik veriler dışında, yerçekimi ve manyetik verilerin yorumlanması, rezervlerin derinliği ve kalınlığı üzerinde alternatif bir kontrol sağlar.

Özellikle jeofizik ve sismik veriler rezervuar veya akifer kapsamı hakkında temel bilgiler sunar. Bu çalışmalarda yüksek çözünürlüklü 3D sismik cihazlar ve başka sismik analiz araçları kullanılarak, sıvı temaslarını haritalamak, litolojiyi tahmin etmek ve rezervuar kırıklarını karakterize etmek gibi yöntemler uygulanmaktadır.

Doğal olarak her rezerv keşif çalışması farklıdır ve işleme, yorumlama, araştırma geliştirme ve tüm yönleri ile iyi değerlendirilmesi gerekmektedir. Yetkili kuruluşlar, deneyimleri ile, işletmelerin hedeflerine ve jeolojik ortamlara tam olarak uyarlanmış jeofizik programlar sunmaktadır.

Kuruluşumuz upstream hizmetleri kapsamında verilen petrol rezervi ve saha çözümleri hizmetleri arasında jeofiziksel hizmetler de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

Petrol rezervi ve saha çözümleri hizmetleri arasında verilen jeofiziksel hizmetler yanı sıra kuruluşumuz başka upstream hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.