Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Petrol ve Doğalgaz Hizmetleri

Tasarım Sırasında Verilen Hizmetler - Tasarım İncelemesi ve Denetimi

Tasarım incelemesi, bir işletmedeki tesislerin, hizmetlerin ve ekipmanların tasarımını spesifikasyonlara göre gözden geçirmek için kullanılan sistematik bir çalışmadır. Tasarım incelemesi, aslında bir projenin başında yapılması gereken bir iştir. Bu şekilde olası değişiklikler, proje bütçesine ve zaman çizelgesine zarar vermeden önce ön plana çıkarılabilir.

Tasarım Sırasında Verilen Hizmetler - Tasarım İncelemesi ve Denetimi

Amerikan Test ve Malzeme Kurumu’na göre (ASTM), bir tasarım, ürün ve süreç gereksinimlerini karşılamalıdır. Tasarım, üretim sistemlerinin kritik yönlerini uygun bir şekilde ele almalıdır. Ürün kalitesi ve güvenliğine ilişkin riskleri içermelidir. Nihayet kabul edilemez riskler, tasarımda hafifletilmiş olmalıdır.

Tasarım gözden geçirme sürecinde, teslim edilebilirlerin değerlendirilmesi, müşterilerin önerilen tasarımı önceden doğrulaması ve varsa problem görülen noktaları belirlemesi gerekmektedir. Tasarım incelemesi, kullanıcı gereksinimlerinin ve özelliklerinin, istenen sonucu elde etmek için yeterli olup olmadığını da ortaya koymaktadır. Keza tasarım incelemeleri, aynı zamanda bulunan tutarsızlıklar için düzeltici faaliyetler de içermelidir.

Tasarım inceleme çalışmasına başlamadan önce, ürün teknik özelliklerinin ve kullanıcı gereksinimlerinin açıkça tanımlanması gerekmektedir.

Tasarım inceleme çalışmaları sonunda üç potansiyel sonuç ortaya çıkar:

  • Tasarım son kullanıcı ihtiyaçlarını tam olarak karşılar ve kabul edilir.
  • Tasarım kullanıcının gerekli gördüğü bir kısım ihtiyaçları karşılar ve bir revizyon gerekir.
  • Tasarım kullanıcı gereksinimini tam olarak karşılamaz ve bu durumda ya tasarım yeniden yapılır, ya kullanıcı gereksinimlerini karşılayan farklı bir firma tasarımına yönelinir, ya da kullanıcı gereksinimleri ortadan kaldırılır.

Kuruluşumuz tasarım sırasında verilen hizmetler kapsamında tasarım incelemesi ve denetimi hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

Tasarım sırasında verilen hizmetler kapsamında verilen tasarım incelemesi ve denetimi hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka proje yaşam döngüsü hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.