Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Petrol ve Doğalgaz Hizmetleri

Ölçüm ve Tahsis Hizmetleri - Hidrokarbon Tahsisi

Hidrokarbon tahsisi veya hidrokarbon muhasebesi çalışmaları, petrol ve doğalgaz üretim noktasından satış noktasına kadar, bu ürünlerin sahipliğini takip etmek için kullanılan bir yöntemdir. Hidrokarbon tahsisinde yapılacak hatalar ve gecikmeler, çok önemli maddi kayıplara yol açabilir. Tahsis kriterlerinin kapsamlı ve eşit olmasını sağlamak için çaba göstermek, bu kirterleri uygulayan bilgisayar yazılımlarının doğru programlanmasını sağlamak ve raporlamaları zamanında yapmak esastır.

Ölçüm ve Tahsis Hizmetleri - Hidrokarbon Tahsisi

İşletmelerin tatmin olması, iyi kazançlar elde etmesi ve ilgili yasal düzenlemelere uyulması açısından hidrokarbon tahsisinin doğruluğu ve zamanında olması önemlidir. Küçük hatalar ve gecikmeler bile istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Bu açıdan hidrokarbon tahsisi herhangi bir rafineri için çok önemli bir faktördür.

Hidrokarbon tahsis sonuçları hem ürün kayıplarını belirlemek hem de planlama ile karşılaştırma yapmak için gereklidir. Aynı zamanda bu sonuçlar, mevcut sistemin iyileştirilmesine yönelik ileride yapılacak çalışmaların da temelini oluşturur.

Kısaca hidrokarbon tahsisi, çıkarılan hidrokarbonların sahipliğini belirleyen ve satış noktasından veya tahliye noktasına kadar izlenen bir petrol yönetim sürecidir.

Yetkili kuruluşlar tarafından verilen hidrokarbon tahsisi hizmetleri, anlaşmaların geliştirilmesi, tahsis modellemesinin yapılması, maruziyet analizleri ve üçüncü taraf ile ilişkileri de kapsamaktadır.

Geleneksel üretim raporlama ve hidrokarbon dağıtım sistemleri, genelde zaman, maliyet ve güvenlik engellemelerine sahiptir. Bu yüzden yıllar geçtikçe, üretim raporlaması ve hidrokarbon tahsis sistemleri ile ilgili maliyetler ve karmaşıklık artmıştır ve sıkıntılı hale gelmiştir. Bu nedenle yetkili kuruluşlardan alınacak hizmetler önemli olmaktadır.

Kuruluşumuz upstream hizmetleri kapsamında verilen ölçüm ve tahsis hizmetleri arasında hidrokarbon tahsisi hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

Ölçüm ve tahsis hizmetleri arasında verilen hidrokarbon tahsisi hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka upstream hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.