Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Petrol ve Doğalgaz Hizmetleri

Petrol Rezervi ve Saha Çözümleri - Petrol Rezervi Değerlendirme ve Geliştirme

Bugün petrol rezervlerinin birçoğu belli bölgelerde ve birkaç büyük alanda yer almaktadır. Ancak henüz keşfedilmemiş önemli miktarda petrol yataklarının olduğuna inanılmaktadır. Bununla birlikte, bu yatakların bugüne kadar keşfedilmiş olanlardan daha küçük birikimlerde olduğu sanılmaktadır.

Petrol Rezervi ve Saha Çözümleri - Petrol Rezervi Değerlendirme ve Geliştirme

Günümüzde OPEC (petrol ihraç eden ülkeler örgütü, organization of petroleum exporting countries), dünyada üretilen ham petrolün yarısından fazlasını kontrol etmektedir. Bundan sonra da dünya petrol üretimi ve ticaretinin büyük kısmını sağlamaya devam edilecektir.

Bugün ana petrol tortuları olan katran kumları ve tortul kayalar (şeyller) daha çok batı yarımkürede bulunmaktadır ancak bu şekilde petrol elde edilmesi ve işlenmesi, geleneksel petrol üretim yöntemlerine göre oldukça zor ve pahalıdır. Ayrıca önemli ölçüde çevresel bozulmaya neden olmaktadır.

Petrol rezervleri denildiği zaman, belli bir ekonomik bölgede bulunan tahmini ham petrol miktarı kastedilmektedir. Petrol rezervleri, mevcut teknolojik imkanlar kullanılarak çıkarılma potansiyeline sahip olmak zorundadır. Örneğin, ulaşılamaz derinliklerde yer alan petrol havuzlarının rezerv olarak kabul edilmesi mümkün değildir. Rezervler kanıtlanmış veya muhtemel değer olarak hesaplanmaktadır. Bu bakımdan yetkili kuruluşlar tarafından verilen petrol rezerv değerlendirme ve geliştirme hizmetleri önemli olmaktadır.

Günümüzde Suudi Arabistan, Kuveyt, İran, Irak, Venezuela, Rusya ve Kanada dünyanın önde gelen petrol rezervlerine sahiptir. Yapılan hesapamalara göre dünyanın petrol rezervi 1.7 trilyon varildir. OPEC ülkeleri şu anda küresel kanıtlanmış rezervlerin yüzde 71’ine sahiptir.

Kuruluşumuz upstream hizmetleri kapsamında verilen petrol rezervi ve saha çözümleri hizmetleri arasında petrol rezervi değerlendirme ve geliştirme hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

Petrol rezervi ve saha çözümleri hizmetleri arasında verilen petrol rezervi değerlendirme ve geliştirme hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka upstream hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.