Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Petrol ve Doğalgaz Hizmetleri

Petrol Rezervi ve Analizleri - Sabit Laboratuvar Hizmetleri - Akış Güvence Testleri

Petrol ve doğalgaz üretim faaliyetlerinde akış güvencesi dendiği zaman, erozyon, kinetik inhibisyon, kimyasal uyumluluk, derin su offshore hizmetleri, korozyon hizmetleri, basınç ve sıcaklık yönetimi, perforasyon optimizasyonu, filtercake geri dönüş geçirgenliği, parafin ve balmumu akış güvencesi ve akış sorun giderme gibi birçok hizmetler ifade edilmektedir. Bu hizmetler kapsamında bir petrol veya doğalgaz rezervinin, ömrü boyunca ölçeklendirme eğilimleri değerlendirilmektedir. Bu çalışmalar, örnekleme, analitik testler, araştırmalar ve öngörücü modeller içermektedir.

Petrol Rezervi ve Analizleri - Sabit Laboratuvar Hizmetleri - Akış Güvence Testleri

Petrol ve doğalgaz üretimi için akış güvencesi optimizasyonu faaliyetleri uzmanlık gerektiren çalışmalardır. Tüm akış güvencesi alanlarını doğru idare etmek, deneyimli bir ekip ve teknolojik ekipman gerekmektedir.

Petrol ve doğalgaz tesislerinde üretimi optimize etmek ve teknik zorlukları aşmak için yetkili kuruluşlar tarafından gelişmiş akış güvence teknolojileri ve hizmetleri sunulmaktadır. Bu çalışmalar ile rezerv gözeneklerinden proses tesislerine sıvı yolculuğu, ileri teknolojiler gerektiren birçok disiplin içermektedir. Örneğin çalışmalarda, ışık saçan onset detektörler, mum çökeltme hücreleri, basınçlı reometreler, diferansiyel tarama kalorimetreleri, hidrat görüntüleme hücreleri, çapraz kutuplu mikroskoplar ve katıları test etmek ve su kimyasını analiz etmek için yardımcı ekipmanlar gibi son teknoloji ekipmanlar kullanılmaktadır. Bu çalışmalarda, çözünük gaz içeren (canlı) ve içermeyen (ölmüş) petroller için mum görünüm sıcaklıkları tespit edilmekte, hidrat bağlama veya bırakma sınırları belirlenmekte, asfalten çözünürlük sınır değerleri ölçülmekte, kazantaşı çökeltilerinin analizleri yapılmakta ve potansiyel organik katılar için tarama testleri yapılmaktadır.

Kuruluşumuz upstream hizmetleri kapsamında verilen petrol rezervi ve analizleri hizmetleri arasında sabit laboratuvar akış güvence test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

Petrol rezervi ve analizleri hizmetleri arasında verilen sabit laboratuvar akış güvence test hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka upstream hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.