Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Petrol ve Doğalgaz Hizmetleri

İklim Değişim Hizmetleri - ISO 14067 Karbon Ayak İzi

İklim değişiklikleri, hem insan hem de doğal sistemler için önemli etkileri olan ve ülkelerin, hükümetlerin, iş dünyasının ve insanların karşılaştığı en büyük problemlerden biridir. Bu yüzden dünya atmosferindeki sera gazı konsantrasyonlarını sınırlandırmak için uluslararası, bölgesel, ulusal ve yerel girişimler geliştirilmekte ve uygulanmaktadır. Bu tür sera gazı girişimleri, sera gazı emisyonlarının değerlendirilmesine, izlenmesine, raporlanmasına ve doğrulanmasına dayanmaktadır.

İklim Değişim Hizmetleri - ISO 14067 Karbon Ayak İzi

Sera gazı, bir ürünün yaşam döngüsü boyunca, yani hammadde ediniminden üretim, kullanım ve kullanım ömrü sonu işlemlerine kadar salınmaktadır.

Bu bakımdan Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO) tarafından geliştirilen ISO 14067 Ürünlerin karbon ayakizi - Ölçme ve iletişim için gereklilikler ve kurallar standardı, sera gazı emisyonlarına ve ürünlerin karbon ayakizinin niceliklerinin belirlenmesine yönelik ilkeleri, koşulları ve uygulamaları detaylandırmaktadır.

Bu uluslararası standart, ISO 14020 serisine, ISO 14040 serisine ve ISO 14064-1 standardına dayanmaktadır ve karbon ayakizinin tanımlanmasına yönelik daha spesifik koşullar koymayı amaçlamaktadır.

İşletmeler birçok nedenle karbon ayakizlerini halka açık bir şekilde duyurmak isteyebilir. Örneğin, karar alma amacıyla tüketicilere ve ilgilenenlere bilgi sağlamak, iklim değişikliği bilincini ve çevre konularına tüketici katılımını arttırmak, işletmenin iklim değişikliği ile mücadele konusundaki taahhüdünü desteklemek ya da iklim değişikliği yönetimi politikalarının uygulanmasını desteklemek gibi.

Ancak ISO 14067 standardı, iklim değişikliğinin tek etki kategorisini ele almaktadır ve ürün sunumundan kaynaklanan diğer potansiyel sosyal, ekonomik ve çevresel etkileri değerlendirmemektedir.

Kuruluşumuz iklim değişim hizmetleri kapsamında ISO 14067 Karbon ayak izi hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

İklim değişim hizmetleri kapsamında verilen ISO 14067 Karbon ayak izi hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka kalite, sağlık, güvenlik ve çevre hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.